partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

WSTĘP

Ze wstępu do książki:

"Zaczęło się od mojej mamy. Nie myślałam jeszcze wtedy, że takich spotkań będzie więcej, zależało mi po prostu na tym, żeby po śmierci taty otoczyć ją większym zainteresowaniem. Wydawało mi się to naturalne i “sprawiedliwe”. Została sama, nagle bez wszystkich obowiązków osoby opiekującej się kimś chorym, miała czas.

Po paru mięsiącach natknęłam się na p. Walerkę i wtedy zrozumiałam, że chcę poznać takich kobiet więcej.

Okazało się, że dużo ważniejsze od zdjęć są same spotkania i rozmowy. Czasami słowa, a często cisza, były tak istotne, że czas na fotografowanie się kurczył. Ale to nie szkodzi - jestem wdzięczna wszystkim moim paniom, że zgodziły się ze mną spotkać i podzieliły się swoimi wspomnieniami, myślami, nieraz snami."

Jest to fotograficzno-słowny zapis spotkań z siedemnastoma kobietami. Projekt trwał półtora roku. Był to czas pełen dobrych przeżyć: ważnych, osobistych rozmów, uśmiechów, a czasami łez, oglądania starych zdjęć i robienia nowych, a także przezwyciężania nieśmiałości i lęków obu stron.

 

CEL

Publikacja książki fotograficznej p.t. PO PROSTU MĘŻA MI BRAKUJE. SPOTKANIA Z WDOWAMI.

◦ format - 148x210mm (A5 w poziomie)

◦ objętość - 196 stron

◦ nakład - 500 egz.

◦ oprawa - twarda szyta

◦ papier - kreda, min. 150g/m2

◦ publikacji będzie nadany numer ISBN

 

STAN ZAAWANSOWANIA PROJEKTU

Gotowe:

◦ sesje

◦ selekcja zdjęć

◦ obróbka zdjęć

◦ teksty

◦ projekt graficzny książki

◦ skład książki

 

Zostało do zrobienia:

◦ wydruk książki

 

O MNIE

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska - rocznik '79. Architekt i fotograf niezależny. Od 2012 członek ZPAF.

Brałam udział w kilkudziesięciu wystawach (m.in.: "Tata" Galeria Obok ZPAF, 2012 - wystawa indywidualna; "Street Photography Now. Fotografia uliczna tu i teraz" Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie, Warszawa, 2011 i Galeria Pauza, Kraków, 2012; V, VI i VII Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej).

Z potrzeby serca zajmuję się portretem, szczególnie społecznym, a dla czystej przyjemności robię zdjęcia streetowe.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Mikołaj Grynberg Mikołaj Grynberg

    Gorąco polecam Państwa uwadze ten projekt. Magdalena Wdowicz-Wierzbowska jest wyjątkową autorką. Opowiada nam historie, które są ściśle powiązane z Jej życiem. Ten projekt jest naturalną kontynuacją niesłychanie poruszającego dokumentu, który zrealizowała towarzysząc swojemu Tacie w odchodzeniu. Pierwszą bohaterką projektu o wdowach była Mama Magdy. Następnymi, kolejne kobiety które wpuszczały Ją do swoich domów i traktowały jak przyjaciółkę. Nie przypadkiem, bo sposób w jaki projekt ten został zrealizowany pokazuje, że Magda została im lojalna do końca.

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji