partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Wyjątkowa książka pt. „Pati, mała księżniczka”

Kochani Czytelnicy! :-)

Proszę Was o wsparcie mojego projektu. Książka o Patrycji Szczęch, to zbiór opowiadań autorstwa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Władysława Węglowskiego w Sędziszowie Małopolskim oraz naszych przyjaciół.
Część opowiadań jest oparta na faktach, niektóre zawierają elementy prawdziwe pomieszane z fantazją, jeszcze inne są zupełnym wytworem wyobraźni autorów. Książka jest wyjątkowa z wielu względów. Po pierwsze pozwala uczniom zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności i motywuje ich do działania w realnym świecie, uczy wykorzystania wiedzy w praktyce. Po drugie praca nad tym dziełem uczy dzieci empatii i zauważania potrzebujących. Po trzecie możemy pomóc rodzinie Pati finansowo. Wreszcie najważniejsze to pomoc samej Pati, której potrzeba dużo pozytywnej energii oraz wsparcia duchowego.

Pati jesteś bardzo ważna dla wszystkich!

Koszt projektu to 3600 zł. Projekt obejmuje:
koszty poniesione w wydawnictwie
koszty organizacji premiery oraz cyklu spotkań „Poczytam Ci”.

Książka pt. „Pati, mała księżniczka” powstaje dla jednej małej „księżniczki”, której choroba tak wiele zabiera każdego dnia. Powstaje właśnie dla niej z dwóch powodów:
by uświadomić jej, jak jest ważna na tym świecie,
by wspomóc jej rodziców w bardzo trudnej i wymagającej dużych nakładów finansowych opiece nad ukochaną córką.

Patrycja Szczęch była zdrowa, cieszącym się każdym promykiem słońca dzieckiem. Niestety dwa lata temu jej świat nagle poszarzał. Teraz trzeba bardzo dużo sił, by przez gęste chmury bólu i rezygnacji dojrzeć promyki słońca. Bądź nim dla Pati.

Fragmenty opowiadań:
1) „(...)Z początku pomyślała, że to sen. Uszczypnęła się nawet, żeby to sprawdzić. Okazało się jednak, że to prawda. Pati była najszczęśliwszą dziewczynką pod słońcem. Obejrzała bilet dokładnie, przeczytała go od deski do deski po parę razy. Nagle zauważyła, że z tyłu narysowana jest * (gwiazdka). Zainteresowało ją to i przeczytała zdanie napisane drobnym druczkiem: (...)”
2) „(...) Twarz dziewczynki pojaśniała cudownym blaskiem. Ta błoga chwila nie trwała jednak długo. W pewnym momencie wszystko uległo gwałtownej zmianie. Przez twarz Pati przeleciał dobrze znany, przeszywający, złowrogi grymas. Powieki zacisnęły się bardzo mocno, a usta wykrzywiły w dość nienaturalny sposób. Ciało sparaliżowały bolesne konwulsje. Atak. Kolejny złowrogi atak.
- Mamusiu, zostań ze mną – zdołała jeszcze szepnąć słabym, łamiącym się głosem dziewczynka.(...)”
3) „(...) - A wiesz ciociu, że zrobiłyśmy z babcią i mamą dyskotekę przed operacją? –pyta Pati.
-Dyskotekę? – zdziwiłam się.
- Tak, włączyłyśmy muzykę i babcia Stasia musiała skakać, bo tak było w piosence, a mama musiała tańczyć. Niezła była zabawa, aż pielęgniarki niezbyt skore do uśmiechów otwierały oczy ze zdziwienia– odpowiedziała dziewczynka. (...)”
Podziękowania:
- dla wydawnictwa Rafael za pomoc przy realizacji projektu, wsparcie, zrozumienie, cenne uwagi i okazane serce,
- dla wszystkich autorów, zarówno dzieci jak i dorosłych za zaangażowanie i wszelką okazaną pomoc,
- dla nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, którzy pomagali monitorować pracę uczniów i dokonywali jej korekty,
- dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy słowem, pomysłem czy w jakikolwiek inny sposób wsparli mój projekt.

 

DROZDZY WSPIERAJĄCY!

WYBRANE PRZEZ WAS PREZENTY ZOSTANĄ WAM PRZEKAZANE PO ZAKOŃCZENIU AKCJI NA wspieramkulture.pl

0 komentarzy

patroni projektu

  • MiTo art.café.books MiTo art.café.books

    Pomysł opublikowania opowiadań pisanych przez dzieci jest tyleż oryginalny, co pożyteczny. Z wielką przyjemnością ujrzę na półce w MiTo "Pati, małą księżniczkę". Aby to się stało potrzebne jest wsparcie nas wszystkich. Wspierając ten projekt wspieramy rozwój dzieci. Piotr Seweryn Rosół MiTo

Aktualizacje

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji