partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

 

O PROJEKCIE

 

„Superbohaterka. Początek” to w pełni autorski projekt. Powstaje jako połączenie różnych mediów, wielu środków wyrazu, przy użyciu zupełnie nowego języka wypowiedzi. Oryginalność projektu wynika z zasad według których tworzymy: improwizacja, eksperyment i zabawa. Chcielibyśmy zabrać widza w niezwykłą podróż…

„Superbohaterka. Początek” to spektakl - widowisko, historia narodzin superbohatera.

Wspólnie z bohaterką przemierzamy drogę od zwykłego człowieka do obdarzonej nadludzkimi mocami wyjątkowej jednostki. Bohaterka musi stawić czoła wyzwaniom, pokonać wrogów i wystawić swe ciało na próbę. Towarzyszy nam w tym muzyka na żywo, ruch, taniec i miksowane na żywo wizualizacje.

Superbohaterka- początek to opowiedziana z humorem historia pewnej przemiany. Na naszych oczach rodzi się superbohater, rodzi się mit.

Nad spektaklem pracuje kolektyw twórczy składający się z przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Muzyką zajmuje się duo producenckie Griot Groove: Wikson Szczygieł i Witalis Popoff. Za ruch sceniczny odpowiada Ewa Hubar. Wideo i wizualizacje tworzą Joanna Sitko i Maria Kraśnicka. Kostiumy projektuje Paweł Androsiuk, scenografię- Karolina Maksimowicz. Za tekst pieśni odpowiada Izabela Bocienko. Nad produkcją i koordynacją projektu czuwa Anastazja Popławska (Creative Flow). W spektaklu zagrają: Dominika Kimaty, Julia Dondziłło oraz Griot Groove. Reżyseria- Agata Dyczko.

 

Jeszcze o twórcach… 

GRIOT GROOVE – duo producenckie: Wikson Szczygieł i Witalis Poppoff – przyjaciele z lat szczenięcych (studenckich) lokalni grajkowie grubych basów i energetycznego drum & bass.

EWA HUBAR – „wieczna warsztatowiczka” – praktykuje podróże w stronę tzw. Nowego tańca. Regularnie uczestniczy w coachingach dla tancerzy w Polsce i zagranicą.

KAROLINA MAKSIMOWICZ – „Bob Budowniczy” Festiwalu Original Source Up to date w Białymstoku – projektuje i buduje scenografię festiwalu, a w wolnym czasie aranżuje wnętrza pod szyldem PMB (Przetwórstwo Meblowe Białystok).

PAWEŁ ANDROSIUK – niezwykle utalentowany młody człowiek... w tym roku dostał się na prestiżową uczelnię - Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Antwerpii, kierunek: projektowanie ubioru.

JULIA DONDZIŁO – tancerka, choreografka, tłumaczka, entuzjastka Paryża i wszelkich jego atrakcji i uciech ;)

JOANNA SITKO – master of video arts, refleksy świetlne, odbicia, mglisty pejzaż, nierealne zdarzenia – zbiera i układa w „obrazy” wideo.

MARIA KRAŚNICKA – vj Munn, autorka bajecznie kolorowych ilustracji, szczególnie inspiruje ją świat zwierząt, tworzy też artystyczne laboratorium w ramach działań Fundacji ArtLab.

IZABELA BOCIENKO – znana również jako „Cosmiczna Design” i „Cosmiczna Izabella”, ambasadorka hajlajfu, projektantka słynnych bluz, które gwiazdy polskiego szoł biznesu noszą z dumą.

ANASTAZJA POPŁAWSKA – przedsiębiorcza teatrolożka, właśnie uruchomiła swój pierwszy biznes pn. Creative Flow – produkcja i koordynacja projektów kulturalnych.

AGATA DYCZKO – jedyna z Warszawy (przyjezdna), a oryginalnie z Darłowa, głowa naszego projektu, zbiera wszystko do kupy i nadaje temu niepowtarzalny kształt i aromat ;)

 

Nasz obecny budżet

Spektakl powstaje ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Fundusz Promocji Twórczości) oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Brzmi szumnie. W rzeczywistości są to dwa skromne stypendia artystyczne, które otrzymała inicjatorka naszego projektu: Dominika Kimaty. Łączna suma to 20 000 zł.

Czy to jest budżet godny superprodukcji?

 

Na co chcemy przeznaczyć dodatkowe środki?

  • Na godne płace dla artystów! Nasz projekt, ba! Nasza Superprodukcja angażuje grono aż 11 twórców! Projekt jest pełen rozmachu i efektów specjalnych ;) Niestety artyści mają otrzymać jedynie symboliczne wynagrodzenia, ze względu na skromny budżet projektu. Każdy z nich pracuje z ogromnym zaangażowaniem, pasją i oddaniem, dlatego "Superbohaterka" chciałaby należycie wynagrodzić ich za wszelkie trudy i znoje.
  • Na wszelkie działania promocyjne - wydaje się, że Superbohaterów nie trzeba promować, a jednak oni też czasem potrzebują wsparcia "zwykłych ludzi". Potrzebują osób, które w nich uwierzą, poprą ich, pójdą za nimi… Chcielibyśmy, aby wieść o narodzinach nowej Superbohaterki niosła się hen hen daleko, za siódmą górę i ósmą rzekę i żeby dotarła do możliwie największej ilości osób.
  • Na tzw. efekty specjalne – chcielibyśmy zabrać widza w niezwykłą podróż.. audiowizualną.. By tak się stało, potrzebujemy wyposażyć się w niezbędny sprzęt. Pomóżcie zbudować nam doskonałą iluzję obrazu i dźwięku. Superbohaterka mierzy wysoko i stawia ambitne, artystyczne cele!

 

Partnerem projektu jest Białostocki Teatr Lalek oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Białymstoku.

 

Po więcej szczegółowych informacji zajrzyjcie na naszą stronę:
https://www.facebook.com/SuperbohaterkaPoczatek

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

  • Kochani!

    Dziękujemy Wam serdecznie za Wasze wsparcie! Udało się :) dzięki Wam. Wierzymy, że w przyrodzie nic nie ginie i dobra energia do Was wróci ;) Zapraszamy serdecznie na premierę spektaklu 18.09.2014 na godz. 19.00 do Białostockiego Teatru Lalek. Niech Moc będzie z Wami!!!!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji