partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Realizowany od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest oddolną/niezależną inicjatywą będącą przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących (O!PLA ACROSS THE BORDERS i INWOKACJA O!PLA) – promocją, w kraju i za granicą, jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

O!PLA 2015 odbędzie się w dn. 21 marca – 31 maja 2015 (PROJEKCJE OGÓLNOPOLSKIE: 21.03 – 24.05.2014), z Wielkim Finałem w dn. 29 – 31 maja 2015 w Łodzi. Podobnie jak przy dwóch pierwszych edycjach, ambicją O!PLA jest dotarcie do jak największej ilości miejscowości w Polsce. Pierwsza edycja festiwalu (2013) odbyła się w 20 miastach i Pacanowie. Druga edycja (2014) w 44 miejscowościach (39 miastach i 5 wsiach). Mapa O!PLA 2015 zostanie ogłoszona w styczniu 2015 roku.

Podstawą O!PLA 2015 będzie KONKURS NAJNOWSZEJ POLSKIEJ ANIMACJI DLA WIDZÓW 16+, przeprowadzony w 5 kategoriach.

W konkursie Jurorami będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach. To Widzowie w całej Polsce zdecydują, do kogo powędrują statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Tobołków Koziołka Matołka.

Od przyszłego roku pojawi się dodatkowy konkurs pt. TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!, w którym to młodzi widzowie wybierać będą swojego faworyta spośród najnowszych polskich animacji dla dzieci.

Do realizacji O!PLA 2015 potrzebnych jest kilka niezbędnych elementów:

  • DYSK ZEWNĘTRZNY DO ARCHIWIZOWANIA NADESŁANYCH FILMÓW
  • DRUK PLAKATÓW I MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH
  • ROZSYŁKA PLAKATÓW PO POLSCE
  • ZAKUP PŁYT DVD / KOPERT / MATERIAŁÓW BIUROWYCH
  • ROZSYŁKA ZESTAWÓW KONKURSOWYCH PO POLSCE I NAGRÓD DO LAUREATÓW 

O!PLA BĘDZIE WDZIĘCZNA ZA POMOC!

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji