partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

A KTO TO? 

Jesteśmy Hania i Patka i właśnie kończymy studia w białostockiej Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej(oby nam się udało!). Z takiej okazji wypada zrobić spektakl dyplomowy, a że niezłe z nas zosie samosie robimy go we dwie, krok po kroku realizując autorski spektakl o kobietach. Pomysł nawiedził nas po lekturze pewnego kolumbijskiego pisarza.

A KTO LUBI KOLEŻANKI?

Kto nie ma szczęścia w kartach, ten ma szczęście w miłości, my nie mamy do pieniędzy, ale mamy do ludzi. Wspiera nas wybitna i podziwiana po cichu od trzeciego roku studiów Magdalena Miklasz, która objęła nasz spektakl opieką pedagogiczną oraz Hanna Raniszewska, która nie dość, że rymuje się z Hanną Daniszewską(w rolach głównych!) to robi wspaniałą muzykę z przyjaciółmi. Zgodzili się zagrać z nami na żywo: skrzypce- Kornelia Grądzka, wiolonczela-Dobrawa Czocher, kontrabas- Stanisław Czyżewski, fortepian- Hanna Raniszewska. Plastyczną stroną spektaklu zajęły się przyszłe aktorki i scenografki: Olga Ryl- Krystianowska i Małgorzata Chrzanowska.

A NA CO TO?

Autorskość spektaklu nie oznacza tylko tego, że w nim gramy, ale też wiele godzin prób improwizowanych i dyskusji o rosnącym stosiku lektur z których czerpiemy budulec do naszych postaci oraz wiele peregrynacji po warszawskich śmietnikach w poszukiwaniu do scenografii sprężynowych łóżek, krzeseł z rzeźbionym oparciem i innych skarbów. Owe zaplecza krajobrazów przemysłowych bywają rezerwuarem wspaniałych rekwizytów, ale nie wszystko niestety jeszcze tam jest. Na to czego nie ma potrzebujemy od Was pieniążka, czyli brakujących elementów scenografii oraz kostiumów. No i musimy zrobić jakąś promocję, bo nie lubimy grać do pustej widowni.

O CZYM JEST SPEKTAKL?

"Dialog lustra" to laboratorium relacji dwóch kobiet na trzech etapach ich życia. Spektakl zadaje pytania o uzależnienie od drugiej osoby i potrzebę poszukiwania siebie w innych. Inspiracją przy tworzeniu spektaklu były opowiadania: "Sztuczne róże" G. G. Marqueza, "Berenika obcina włosy" F. S. Fitzgeralda oraz "Koniec zabawy" J. Cortazara, a także filmy: "Attenberg" w reżyserii A. L. Tsangari i "Indiańskie Lato" w reżyserii S. Gedeona.

INNI O NAS

Gawarit Teatr Baza:

Hania i Patrycja? Co tu gadać, zaj****** dziewczyny. Jak Flip i Flap. Tom i Jerry. Simon and Garfunkel. Bedzie o nich głośno. Już niedługo. A wy będziecie sobie mówić: "Mogłem im rzucić pięć dych na dyplom. Może by mnie dodały do znajomych. A teraz juz za późno". No to jak? 

A CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ?

Efekt naszej pracy można będzie zobaczyć 21.12.2014 o godzinie 19:00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Zapraszamy!

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji