partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

KTO? CO?
Jesteśmy grupą teatralną Scena + 50 działającą przy Teatrze KTO w Krakowie od 4 lat. Co roku wystawiamy nowy, przygotowany przez Nas spektakl na zakończenie rocznych zajęć. W tym sezonie postanowilismy zrobić coś zupełnie nowego i oryginalnego. Właśnie rozpoczynamy pracę nad spektaklem dla najmłodszych widzów i będzie to "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku" autorstwa Bogusława Zemana.
NA CO?
Wsparcie finansowe, o które się do Was zwracamy jest Nam potrzebne przede wszystkim na piękne i profesjonalne kostiumy, aby na scenie w sposób ciekawy i atrakcyjny mogły zaistnieć zwierzęce postaci z bajki oraz na scenografię, a także na nagrania podkładów do piosenek, które będziemy śpiewać w bajce. Ponadto potrzebujemy funduszy na warsztaty plastyczno - aktorskie dla widzów, które będą się odbywać po każdym spektaklu.

Liczymy na Waszą pomoc. Wierzymy, że uda Nam się stworzyć piękny, kolorowy, atrakcyjny i mądry spektakl dla najmłodszych widzów, jednocześnie tworząc okazję do budowania pomostu międzypokoleniowego.
Więcej o Nas można przeczytać na stronie Teatru KTO w zakładce Warsztaty

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

 • O BOMBIKU w TVP

  W telewizyjnej Kronice krakowskiej z dnia 30 stycznia (piątek) z godz. 18 30 można obejrzeć materiał o naszym projekcie, początek: 14 minuta 15 sekunda 

  krakow.tvp.pl/17670704/kronika

   

   

 • Fragment bajki o Bombiku

  „(…) – Złośliwe hieny ukradły kryształowe pałeczki – drżącym głosem wyznała żyrafa. Wszystkie zwierzęta zamarły na chwilę, a potem jęknęły: - Co teraz będzie? Co z naszym świętem i koncertem? - Całe szczęście, że naszą krainę odwiedził Bombik – kontynuowała żyrafa – i podarował nam pałeczki od swoich drewnianych cymbałków. Już nic nie zakłóci naszej radości, możemy zaczynać koncert. - Brawo, Bombiku! Dziękujemy! Jesteś wspaniały! Nagle ktoś zauważył: - Patrzcie on jest łaciaty! Bombik wstrzymał oddech i zamknął oczy. Przez chwilę był bardzo szczęśliwy, ale teraz czuł zbliżającą się katastrofę. W jednym momencie przykre wspomnienia odżyły i rozbiegły się w jego głowie jak oszalałe. Serce słonika łomotało tak szybko, jakby chciało uciec. - Dobry i uczynny słoń, a do tego oryginalny! Brawo! – zachwycała się antylopa. - Ten słoń jest po prostu niezwykły! Niezwykły słoń z piękną łatą! Brawo, Bombiku! Słonik nie chciał wierzyć własnym uszom: zwierzęta zachwycały się właśnie nim! Podobała im się nawet jego łata! - Nie przeszkadza wam moja łata? Nie jestem przez nią śmieszny? – zapytał nieśmiało Bombik. - Najważniejsze jest serce – uspokajał go stary, mądry nosorożec. – Jeśli ono jest dobre, wszystko jest piękne. Ty masz bardzo dobre serce, dlatego jesteś piękny.”

  Bogusław Zeman SSP

  "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku"

   

   

   

   

   

   

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji