partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Fundacja TEATR ZAMIAST to niezależna grupa absolwentów aktorstwa Łódzkiej Szkoły Filmowej, która działalność sceny zainaugurowała w połowie stycznia 2014 roku na terenie dawnych zakładów przemysłowych Wi-Ma w Łodzi.
Teatr otrzymał prestiżową nagrodę Złotej Maski za najważniejsze wydarzenie na scenie off w sezonie 2013/2014 i nową energię w mieście.

Dotychczas docelową grupą odbiorczą była dorosła widownia, jednak teraz twórcy pragną poszerzyć repertuar o produkcję dla dzieci.

POTRZEBUJEMY WSPARCIA NA REALIZACJĘ SPEKTAKLU "TAJEMNICE KWIATU PAPROCI"

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru plastycznego i teatru ruchu. Klimat przedstawienia pozostaje w ścisłym związku z dziecięcym zamiłowaniem do bezpiecznego i „kontrolowanego” strachu, jakiego dostarczają baśnie. Wszystko ukazane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje.


Tekst oparty jest na motywach ludowej legendy o kwiecie paproci, który spełnia życzenia i zapewnia bogactwo temu, kto go odnajdzie. Przedstawienie podejmuje zatem temat chciwości, ubóstwa i nietolerancji z tego płynącej – główny bohater początkowo znajduje się w złej sytuacji materialnej. Jest z tego powodu wyszydzany i prześladowany. To właśnie w magicznej roślinie upatruje rozwiązanie swoich problemów.


Projekt ma do pewnego stopnia charakter filozoficzny – traktuje o konsumpcjonizmie, w którym zanurzone są także dzieci; podejmuje pytania „lepiej jest mieć czy być?”, „ile trzeba mieć, żeby być?”, „co jest naprawdę ważne?”
Spektakl dla zorganizowanych grup ze szkół podstawowych/familijny (widzowie od 7. roku życia).

REALIZATORZY:

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenariusz: Magda Żarnecka
Projekcje: Magda Bielecka
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Scenografia, opracowanie muzyczne, ruch sceniczny:
praca zbiorowa

OBSADA:

Małgorzata Goździk, Kaja Walden, Konrad Korkosiński

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji