partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

W ciągu 25 lat istnienia zespół dziecięcy Teatru Muzycznego TINTILO nagrał kilkadziesiąt piosenek, z których wiele stało się hitami dziecięcych list przebojów w radiu i Teleranku (lata dziewięćdziesiąte). Wydane były na kilku kasetach i płytach CD - dziś w aranżacjach i jakości, które wymagają pilnej rewitalizacji. Współpracujący z nami kompozytorzy wyrazili już gotowość "przepracowania" na nowo wybranego materiału muzycznego, co w wielu wypadkach oznacza skomponowanie nowych instrumentali i zorganizowania nagrań studyjnych z zespołem dzieci i młodzieży z TINTILO. Na szczęście zachowały się kasety-matki, które będzie można przegrać na nośniki cyfrowe i unowocześniony materiał nagrać na jedną płytę - THE BEST of TINTILO, którą będziemy rozprowadzać wśród dziecięcej widowni najbliższych naszych spektakli. Będzie to też nasz materiał promocyjnydla naszych sponsorów in spe (o których, jak wiadomo, wciąż jest szalenie trudno...)

A w repertuarze na najbliższy sezon artystyczny mamy aż trzy spektakle. Zaczynamy już we wrześniu - jubileuszowym przedstawieniem muzycznym "W cieniu", w którym zagrają nasi starsi wychowankowie (13 i 14 września), w październiku zagramy kolejny spektakl, który w tym roku miał swoją premierę - "Księżniczkę Sarę" z rewelacyjnymi rolami Julki Komorowskiej i Wiktorii Guzek wcielającymi się w postaci tytułowe 9-latki). Wreszcie grudzień - i grana od kilku już sezonów, wciąż w odnawianej obsadzie, "Wigilijna opowieść". Piosenki z tych spektakli, w wykonaniu najmłodszego pokolenia TINTILO, również znajdą się na naszej płycie THE BEST... obok piosenek z "Przyszła fala świat oszalał", "Zakochany detektyw", "Ania z Zielonego wzgórza", "Zaczarowani", "Daj mi znak", "Poskromienie złośnicy" - żeby wymienić tylko niektóre.

Wśród twórców muzycznej oprawy naszych spektakli znaleźli się tacy kompozytorzy jak: Andrzej Pachniewicz, Ireneusz Dreger, Piotr Golla, Anna Bajak, Marcin Kuczewski, Natalia Bajak.

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Materiał juz gotowy!!!

  Skończylismy prace nad materiałem muzycznym!  Jeszcze wypalanie i druk opakowania :-) Będzie się działo!!!!!!!!

 • May patronat mini kulturki

  Miło nam donieść, że patronat nad wydaniem naszej jubileuszowej płyty objął portal mini-kultura.pl. Dziękujemy!!!

   

 • Pierwsze piosenki TINTILO...
Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji