partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Dlaczego warto nam pomóc?
Prelekcje znakomitych himalaistów: Leszka Cichego i Dariusza Załuskiego. Koncert Roberta Kasprzyckiego z zespołem. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na Was podczas jubileuszowej, dziesiątej już edycji Spotkań Górskich „Lawiny”. A poza tym znakomite filmy o tematyce górskiej, warsztaty wspinaczkowe dla dzieci i dla dorosłych, konkurs fotograficzny i tradycyjny poczęstunek.
Wszystko to dziać się będzie od 20 do 22 listopada w Rudzie Śląskiej i – uwaga, uwaga – wszystko to dziać będzie się zupełnie za darmo. Nie pytajcie o bilety, bo ich na „Lawinach” nie ma. Dzięki życzliwemu wsparciu wielu osób od zawsze obowiązywał u nas wstęp wolny.
Pewnych kosztów jednak nie jesteśmy w stanie ominąć i stąd nasza prośba o wsparcie finansowe. Udało się rok temu i dwa lata temu. Wierzymy, że także tym razem dorzucicie parę groszy na organizację „Lawin”.

Kto za tym wszystkim stoi?
Festiwal organizuje Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI oraz nasi przyjaciele z Rudy Śląskiej: kino „Patria”, Pub Druid, Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej, Rudzki Klub Grotołazów „Nocek” oraz Gimnazjum nr 7 w Rudzie Śląskiej. Wszyscy kochamy góry i właśnie ta miłość sprawiła, że 10 lat temu spontanicznie narodziły się „Lawiny” - ot, takie sobie kameralne spotkanie znajomych z górskich szlaków (tak to miało przynajmniej w teorii wyglądać).

Dekada z „Lawinami” - oj, działo się....
Od kilku już lat „Lawiny” to trzydniowa impreza, której program wypełniają pokazy filmowe, warsztaty wspinaczkowe, koncerty, konkurs fotografii górskiej oraz prelekcje zaproszonych gości.
O swych dokonaniach opowiadali u nas Artur Hajzer, Krzysztof Wielicki, Ola Dzik, Artur Małek, Sebastian Kawa i Aleksander Lwow, ale również „zwykli” pasjonaci gór dokonujący w nich mniej spektakularnych, choć zawsze niebanalnych wyczynów.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji