partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Słów kilka o projekcie
Pokazy filmów górskich, warsztaty wspinaczkowe dla dzieci i dla dorosłych, praktyczne szkolenia (z pierwszej pomocy, a także nawigacji i łączności w górach), koncerty, konkurs fotograficzny, ale przede wszystkim opowieści z gór całego świata – tak najkrócej możemy opisać to, co przygotowaliśmy dla Was na jedenastą już edycję Spotkań Górskich „Lawiny”.
Zobaczycie unikatowe nagrania dokumentujące to, co działo się ostatniej zimy w bazie pod Nanga Parbat i posłuchacie rozmów z pierwszymi zimowymi zdobywcami tego ośmiotysięcznika. Będziecie mieli też okazję spotkać się z Januszem Gołębiem, jednym z najlepszym polskich współczesnych alpinistów, który w zespole z Adamem Bieleckim dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Gasherbrum I
Zaprezentujemy filmy nagradzane na najbardziej prestiżowych festiwalach górskich w Polsce – w tym roku będą to m.in. „The Cave Connection – Into the Unknown” (reż. Niko Jeager), „Jurek” (reż. Paweł Wysoczański) i „Freedom under load” - najnowsza produkcja utytułowanego słowackiego reżysera Pavla Barabasa. Z pewnością coś interesującego dla siebie znajdą u nas miłośnicy wspinaczki, eksploracji jaskiń, kanioningu, biegów górskich i himalaizmu.

Gdzie i kiedy się widzimy?
Spotkania Górskie „Lawiny” odbywać się będą od 18 do 20 listopada w Rudzie Śląskiej (na pokazy i prelekcje zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury i kina Patria). Szczegółowy program festiwalu znajdziecie niebawem na naszym facebookowym profilu.

Na co zbieramy? I dlaczego?
Na opłaty za filmy, wynajem kina i honorarium dla zespołu, który zagra podczas naszej imprezy.
Na „Lawinach” nie ma i nigdy nie było biletów. Chcemy, aby ta impreza była po prostu przyjacielskim (fakt, dość licznym) spotkaniem miłośników gór. Sami jednak pewnych kosztów nie jesteśmy w stanie uniknąć , choć – uwierzcie – robimy wiele, a nawet jeszcze więcej, aby były one jak najmniejsze. Dlatego apelujemy do Was o wsparcie „Lawin”. To dzięki Wam ta impreza może się odbywać w takim kształcie, jaki wszyscy znamy.

Kto za tym wszystkim stoi?
„Lawiny” organizuje Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI przy wsparciu Rudzkiego Klubu Grotołazów „Nocek” , Miejskiego Centrum Kultury, Druid Pubu, kina „Patria”, Gimnazjum nr 7 w Rudzie Śląskiej oraz Ścianki Wspinaczkowej „Bunkier w Skale”,

Co działo się do tej pory na „Lawinach”?
W minionych latach mieliśmy okazję gościć na „Lawinach” Artura Hajzera, Krzysztofa Wielickiego, Olę Dzik, Artura Małka, Sebastiana Kawę, Alka Lwowa, Leszka Cichego i Dariusza Załuskiego. Zagrali u nas „Wołosi i Lasoniowie”, „U studni” oraz Robert Kasprzycki. Zaprezentowaliśmy filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach i przeglądach filmu górskiego w Polsce.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji