partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Jak uczyć dzieci tolerancji?

Trzeba im ją pokazać na prostych przykładach. A najlepiej w książkach, które to trudne pojęcie opisują w przystępny sposób.


Samoakceptacja
To pierwszy krok to nauki tolerancji. Bez akceptacji siebie trudniej uczyć akceptacji innych. Dlatego właśnie Pan Poeta prosi Cię o wsparcie w wydaniu pierwszej książki:

"Kura co tyła na diecie"
gdzie kura, która chce być "fit", tak uwielbia jedzenie, że nie może się powstrzymać od kolejnych kęsów i podjadania. Choć tyje, to nie bardzo się tym przejmuje, bo wie, że "dla siebie i kogutka / jest przepiękna, choć krąglutka". Docenia swoje mocne strony, czyli bogate wnętrze i kulinarną pasję. Docenią to także czytelnicy.

Bez zbędnej dydaktyki, bo słowa "tolerancja" ani "akceptacja" w bajce w ogóle nie padają, Pan Poeta uczy samoakceptacji. Tym samym przygotowuje dzieci do nauki akceptacji innych w książce:  

"Wróbel, co oćwierkał sąsiadów"
To druga bajka z tolerancyjnej serii. Mały ptaszek nie toleruje innych ptaków, które przyleciały na "jego" drzewko. Słowika prosi, aby się uciszył, a Krukowi mówi, że kracze niczym kra łamana. Kiedy udaje mu się jednak odkryć, że drzewko jest dobrem wspólnym i każdy może, śpiewać tu o każdej porze, dołącza do chóru ptaków.

Ponownie słowa "tolerancja" i "akceptacja" w bajce nie padają, a naturalnie wypływają z morału. Teraz, w kolejnej bajce, Pan Poeta chce pokazać dzieciom świat, w którym tolerancja jest czymś zupełnie naturalnym.

"Kruk, co kracze pokrakanie"
To opowieść o inności Kruka, który budzi się w zagranicznym mieście. On nie rozumie nikogo, a inni jego krakania. Ale nie wścieka się na innych jak Wróbel. Wszyscy akceptują go tak, jak Kura siebie samą. Są ciekawi "obcego", ale nie reagują wrogo. Jakby w ogóle nie skupiali się na "inności". Na tym właśnie polega tolerancja.

DLACZEGO PAN POETA PROSI O WSPARCIE?
Tolerancja to temat dość kontrowersyjny, więc nie wszystkie wydawnictwa będą zainteresowane wydaniem bajek w tej tematyce. Pan Poeta prosi Cię o wsparcie, bo wierzy, że także Twoim zdaniem z tolerancji wypływają tylko dobre rzeczy, a z jej przeciwieństwa wręcz przeciwnie.

Wspierając wydanie książek Pana Poety, wspierasz także szanse na to, że dzieci wcześnie zaprzyjaźnią się z ideą tolerancji, by w dorosłym życiu była dla nich czymś zupełnie naturalnym.

JAK WYKORZYSTANE ZOSTANĄ ŚRODKI?

Pierwszy próg pozwoli wydrukować 1000 egzemplarzy i wysłać książki do Wspierających. Kolejny sprawi, że na podobnych zasadach ukaże się "Wróbel, co oćwierkał sąsiadów", a trzeci na wydrukowanie "Kruka, co kracze pokrakanie". Część nakładu trafi do księgarni, ale bez osobistej dedykacji i nie w poetyckim opakowaniu, bo taki zestaw jest do zdobycia tylko dla Ciebie.

Podobnie i inne ciekawe nagrody, jak choćby rymowane przepisy na kulinarne specjały od Kury: "Kurosant", "Kurpnik" czy "Makuron". Pełną listę nagród znajdziesz po prawej stronie tego opisu.

Patronami akcji Pana Poety są: Narodowe Centrum Kultury, Qlturka.pl, Świat-rodziców.pl, Miastodzieci.pl, Maluszkoweinspiracje.pl, Matkawariatka.pl, Freelancemama.pl, Dietosfera-Poradnia Dietetyczna.

Książki drukowane będą wysyłane tylko na terenie Polski.

Kontakt do Pana Poety:
bajki(małpa)panpoeta.pl
fb.com/panpoetabajkopisarz
panpoeta.pl
Pani Manager: 602 776 783


Wybierz swoją nagrodę i wspieraj bajki o tolerancji!

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

 • Magda- poradnia Dietosfera Magda- poradnia Dietosfera

  Panie Poeto, bardzo ciekawa książka. A problemy Kury z dietą są mi dobrze znane. Dietosfera.pl chętnie patronuje takiej bajce. Powodzenia!

 • freelance_mama freelance_mama

  Pan Poeta w przeuroczy sposób rozprawia się z ważnymi, ludzkimi problemami. Kura, która jest piękna dla kogutka, mimo że jest krąglutka, z pewnością pomoże nauczyć dzieci samoakceptacji. Uwielbiam tak kreatywne pomysły, więc całym sercem popieram projekt i trzymam kciuki za sukces Pana Poety!

 • Maluszkowe Inspiracje Maluszkowe Inspiracje

  Oryginalny projekt, świetny pomysł - czegoś takiego nie było jeszcze na rynku książek dziecięcych, choć oferta jest naprawdę bogata. Mam nadzieję, że uda się zrealizować nie tylko Kurę, ale i pozostałe pomysły :) Jestem przekonana, że i dzieci i rodzice je pokochają :)

 • MiTo art.café.books MiTo art.café.books

  Z wielką przyjemnością zachęcam do wsparcia projektu (niewiele już brakuje do szczęśliwego finału) oraz wszelkich pomysłów wspaniałego Pana Poety. Piotr Seweryn Rosół, MiTo

Aktualizacje

 • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji