partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

O CO CHODZI?

Seria książeczek „Gucio i Megi podbijają świat” przedstawia przygody dwóch buldożków francuskich zaadoptowanych przez dosyć nietypowe małżeństwo – Malinę i Doktorka. Doktorek to weterynarz bez granic, często wzywany do przypadków na całym świecie co powoduje, że cała rodzinka zmienia miejsce zamieszkania. Malina, jako właścicielka sieci sklepów dla dzieci, bardzo lubi ten tryb życia ponieważ ma okazję zapoznać się z nowościami i regionalnymi trendami na rynku zabawek co pozwala jej być najlepszą w branży. Natomiast psiaki, jak to psiaki, wszędzie znajdą miejsce dla siebie i zawsze zorganizują sobie świetnie czas. Wieczni poszukiwacze przygód i nowych znajomości potrafią narobić wokół siebie sporo szumu, dając znać, że oto właśnie przybyli. Często kończy się to jednak tarapatami z których muszą zręcznie wybrnąć.

Każda książeczka to nowa, zamknięta przygoda, odbywająca się w innym miejscu na świecie. Psiaki wchodzą w interakcje nie tylko ze zwierzętami, ale i ludźmi, a czasem nawet z postaciami fantastycznymi. Każda opowieść to też inna myśl przewodnia, która nie ma na celu pouczania czytelnika lecz inspirowania. Do wiary w siebie, do pomocy innym, do tolerancji i wyrozumiałości, do rozwoju swoich talentów i zainteresowań, a przede wszystkim do czerpania jak najwięcej z bycia dzieckiem (i nie spieszenia się z dorastaniem).

Bardzo ważnym wątkiem jest też motyw adopcji. Chcemy aby zarówno najmłodsi jak i trochę starsi czytelnicy zaczęli dokładniej interesować się losem psiaków w schroniskach lub sprzedawanych przez pseudohodowle. Prezentując historie głównych bohaterów oraz ich przyjaciół, udowadniamy, że każdy pies zasługuje na swoich "ludziów".

Seria opisuje bohaterów już istniejących w prawdzimy świecie. Gucio i Megi to szczęśliwi mieszkańcy domu autorki, którzy gdyby tylko mogli, podbiliby świat. Oboje trafili do nas w ramach adopcji - odebrani z pseudohodowli gdzie żyli w okropnych warunkach i byli wykorzystywani jedynie do masowej produkcji szczeniaków. Dlatego cały pomysł wspiera i patronuje mu „Stowarzyszenie Adopcje Buldożków”.

Miejsca do których udadzą się Gucio i Megi są częściowo bardzo znane i posiadają wiele punktów charakterystycznych (Paryż, Rzym, Berlin). Dlatego też aby nadać historiom oryginalności i uniknąć oklepanych obrazów z przewodników, wszystkie przygody odbywać się będą w okolicznościach i miejscach bliskich bardziej mieszkańcom niż turystom. Dodatkowo też część książeczek będzie opowiadać o miastach mniej znanych, a równie oryginalnych (np. Rewal w Polsce, Sewilla w Hiszpanii, Dominikana, Strassbourg we Francji, Bawaria w Niemczech itd.). Każde miejsce, jest barwne, po trochu magiczne i posiada bardzo bogatą historię. Nie zawsze znaną dorosłym. I to właśnie ma pobudzać wyobraźnię dzieciaków do szukania swoich miejsc na ziemi.

Wydania naszego małego dzięła podjęło się Wydawnictwo Wasowscy za co bardzo dziękujemy!!!
Zbieramy pieniążki na druk pierwszej książeczki z serii czyli "Gucio i Megi w Warszawie. Jak to się wszystko zaczęło..."
Z niej dowiemy się jak Gucio trafił do Maliny i Doktorka, czemu Kameleon Leon nie powinien dawać rad kulinarnych no i co najważniejsze, po co komu siostra!?

A już teraz można uważnie śledzić losy niesfornych buldożków na ich profilu FB www.facebook.com/GucioiMegi

AUTORZY - PETRUS PRIMITOS

Tekst: Aleksandra Petrus – Autorka komiksów i artykułów dla dzieci. Zawodowy dzieciolog, pół-etatowy klaun i tymczasowa kabareciara. Nazywana Piotrusiem Panem w spódnicy. Jest w stanie zrobić wszystko, tylko nie dorosnąć. Ważniejszy dorobek: komiksy i artykuły do magazynu „Świat Przygód z Hugo”, monologi kabaretowe do programu „Stand up. Zabij mnie śmiechem”, scenariusze klaunady dla fundacji Dr. Clown. Buldozia mama.

Ilustracje: Hugo Petrus – hiszpański kuzyn autorki, odnaleziony po latach. Zamieszkujący w Barcelonie. Autor wielu komiksów dla wydawnictwa Marvel. Pierwszy który podjął się narysowania komiksu na podstawie powieści dla kobiet. Jeden z głównych twórców portalu „Challenger Comics”. Ojciec potencjalnego przyszłego czytelnika.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!!

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji