partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

O CO WŁAŚCIWIE CHODZI?
Warszawa. Noc. Szybko, bo znów będzie rano...
Pracujemy, bawimy się, uprawiamy seks. Robimy zakupy w sklepie 24h. Gapimy się w nocne wydanie tv info lub siedzimy przed laptopem do białego świtu. Warszawa... Wszystko, żeby być na bieżąco. Czasem po prostu kładziemy się spać, żeby nadrobić trochę snu i... nie możemy zasnąć...

„Nocny SuperSam” to muzyczny zapis warszawskich nocy - projekt, który próbuje w sposób alternatywny, oryginalny i współczesny zamknąć w sobie “istotę” Warszawy - dziwnego, pokaleczonego, ale przecież bardzo żywego miasta.

Próbujemy nazwać tę “nową jakość”, która tworzy się na naszych oczach. Chcemy zamknąć ją w dźwiękach – je już mamy, bowiem ostatnio ukazał się nasz singiel „Piksele”. Brakuje nam jeszcze obrazu!

NA CO ZBIERAMY?
Zbieramy na realizację teledysku do jednego z naszych utworów. Chcemy pokazać Warszawę, taką jaka jest dziś, nie Warszawę turystów, nie Warszawę polityków, nie chcemy jej ani promować, ani negować. Chcemy pokazać Warszawę intymną – taką, którą przemierzamy wracając późną nocą do domu, taką którą widzimy z naszych okien i balkonów, Warszawę z jej zakamarkami – klatkami schodowymi, podwórkami, trzepakami... - naszą i Waszą Warszawę...

Rozpoczęliśmy od realizacji krótkich filmików. Zawarliśmy w nich nasze myśli i uczucia wobec Miasta, w którym tworzymy Muzykę, a zarazem Miasta, które Ją tworzy.

KIM JESTEŚMY?
Projekt "Nocny SuperSam" to kompozycje z pogranicza gatunków jazz, rock oraz indie rock z tekstami autorstwa reżyserki i dramatopisarki Teatru MŁYN Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Tekstami aktualnymi i osobistymi mówiącymi o współczesnej Warszawie i jej mieszkańcach, opisującymi ją oczami pokolenia lat '80 - tych, ludzi którzy jeszcze pamiętają dzieciństwo w Warszawie szarej, PRL-owskiej, a jednocześnie teraz jako dorośli, pozostają w Stolicy i kreują ją na nowo. To także połączenie kompozycji muzycznych Wawrzyńca Dąbrowskiego (ex „Bramafan”, "Letters From Silence","FrozenLakes" i "Henry David's GUN"), śpiewu Agaty Fijewskiej-Sękulskiej (aktorka, wokalistka, zagrała m.in. w spektaklach muzycznych "Piąta rano","Niunia" czy "Draka"), przy wsparciu muzyków Macieja Rozwadowskiego (instrumenty perkusyjne) i Rafała Trzcińskiego (bas).
Z utworami Nocnego SuperSamu oraz sylwetkami osób go tworzących można zapoznać się na stronie - www.nocnysupersam.pl

CO JUŻ OSIĄGNĘLIŚMY?
Ostatnio ukazał się nasz pierwszy singiel „Piksele” zwiastujący płytę długogrającą, której premierę planujemy na przełomie lutego i marca 2014 roku.

Patronują mu:  WawaLove ; - POKA POKA ; Radio Aktywne ; Fabryka Zespołów ; Kulturalnie.waw.pl ; Independent ; Mówią Na Mieście .

Został on również zauważony między innymi przez szefa muzycznego radia TOK FM - Kamila Wróblewskiego - w audycji pt. "Między słowami" (16 listopada 2013).

Jego premiera odbiła się również szerokim echem wśród polskich blogerów.
SUBIEKTYWNA PŁYTOTEKA ; Powinienes.pl JestKultura.pl ; MojaTrawa.pl 

24 listopada wystąpiliśmy także w ramach muzycznego projektu BalconyTV Warsaw .

Udało nam się także zrealizować kilka filmików ukazujących nas samych, mówiących o Warszawie. Chcieliśmy w ten sposób rozpocząć dyskusję z odbiorcami na temat stolicy. Do kolejnych filmów planujemy zapraszać znane osoby, które zgodzą się opowiedzieć, czym dla nich jest Warszawa.

Aktualnie realizujemy nagrania kolejnych utworów, które w pierwszym kwartale 2014r. zostaną wydane w formie długogrającego albumu LP.

Przygotowujemy się również do trasy koncertowej promującej płytę.
Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy na koncerty Nocnego SuperSamu!

 

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Okno na Warszawę Okno na Warszawę

    Bardzo popieramy powstanie klipu o prawdziwej Warszawie, tego typu inicjatywy potrafią lepiej wypromować miasto niż niejeden oficjalny materiał.

Aktualizacje

  • Patronat "Okno na Warszawę"

    Stało się! "Okno na Warszawę" ( http://oknonawarszawe.pl/blog/ ) - które jest nam niezwykle bliskie emocjonalnie - objęło patronatem nasz projekt. Na dodatek zaprosiło nas do "Rozmów przy Oknie" http://oknonawarszawe.pl/blog/archives/3427 . Dziękujemy za wsparcie!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji