partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Wi-Ma Widzewska Manufaktura to centrum społeczno-kulturalne, w którym artyści rozwijają skrzydła i współpracują ze sobą. Oto niektóre z nich:

BAJKONUR to miejsce uruchamiające pokłady kreatywnej energii łódzkiej, tworzone przez artystów dla artystów – zarówno tych doświadczonych, jak i aspirujących. Jest to przestrzeń integrująca potencjał twórczy, rozproszony po dziesiątkach muzyków i grup działających osobno, często w niesprzyjających warunkach. Koncepcja opiera się na synergii kilku działań pod jednym dachem: profesjonalne sale do prób, scena kameralna – otwarta sala prób, koncertów, przedstawień, projekcji filmowych, warsztatów i innych wydarzeń kulturalnych, studio nagrań. Naszą misją jest rozwinięcie przyjaznej przestrzeni twórczej dla artystów oraz zbudowanie tygla, w którym rodzić się będą nowe projekty muzyczne. Jesteśmy otwarci na współpracę z twórcami zainteresowanymi organizowaniem ciekawych wydarzeń pod naszym dachem. Jeśli masz pomysł na warsztat, mikrofestiwal, koncert, performance albo może jakieś całkiem nietypowe wydarzenie kulturalne napisz do nas!

BEKSTEJDŻ Chcemy, aby punkt ten stał się nowym centrum rozwoju łódzkiej kultury hip-hopowej, toteż z nią jest ściśle związany. BEKSTEJDŻ to strefa przeznaczona na wszelkiego rodzaju warsztaty, próby, koncerty, walki, konkursy, wystawy, targi, spotkania, pikniki i dżemy o tematyce hip-hopowej. Mamy możliwości ulokowania ich zarówno w naszych pomieszczeniach, jak i na otwartym powietrzu – pod dachem, lub gołym niebem - w zależności od potrzeb i oczekiwań. Jeżeli zatem planujecie takie przedsięwzięcie, najserdeczniej zapraszamy w nasze progi! Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje, choć własnych wcale nam nie brakuje. Docelowo chcemy działać także na zasadzie agencji rozwoju artystycznego.

PKA – Przestrzeń Kultur Alternatywnych jest projektem Łódzkiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Czemu alternatywnych? Bo łączy różne style muzyczne, taneczne, promuje street art, sporty uliczne, łączy ludzi w różnym wieku wokół idei wspólnego tworzenia alternatywy dla rozrywki proponowanej przez miasto.
Obecnie PKA funkcjonuje jako idea oddolnego działania, łączy ludzi którzy z potrzeby tworzenia i samorealizacji działają na zasadach wolontariatu, aby realizować swoje pomysły i marzenia. Na początku listopada 2012 odbyło się pierwsze spotkanie osób zainteresowanych projektem, w wyniku którego zorganizowano imprezę otwierającą Europejski Tydzień Wolontariatu – PKA SIĘ w klubie Scenografia. Następnie dla działań projektu zaadoptowano lokal na Placu Zwycięstwa, niezobowiązująco nazwany Miejscówką PKA, gdzie odbywały się jamy muzyczne, pokazy filmowe, cykl Reggae Movies Night, pokazy teledysków, tematyczne debaty, treningi parkour oraz wspólne niedzielne obiady. Funkcjonował tam również kącik dla dzieci.
Ale PKA to nie tylko WI-MA, to również współpraca z innymi projektami m.in. Cohabitat, Harmony Art, grupa KIJO, klubokawiarnia Kawalerka, Miedziana 14 oraz Zupa Pomidorowa. Projekt brał również udział w Pecha Kucha Night vol.10 oraz został zaproszony do prezentacji podczas Łódzkiego Kongresu Kobiet. Propagujemy idee współpracy, wzajemnego wsparcia i inspiracji. Mamy przestrzeń nauki i innowacji oraz współpracy międzynarodowej. Czyli tworzymy przestrzeń w której każdy może znaleźć coś dla siebie:) Miejsce to charakteryzuje dynamika rozwoju, otwartość na niekonwenscionalność i duży potencjał tworzenia nowych rozwiązań społęcznych, artystycznych i technologicznych. To miejsce gdzie spotykają się różnorodne grupy społeczne, wiekowe i kulturowe.

TEATR ZAMIAST to my - młodzi, absolwenci szkoły teatralnej, grupa która marzyła całe życie i nigdy marzyć nie przestanie, a marzenia te są wspólnie ukierunkowane - robić teatr - nasz Teatr. Nasz szept i nasz krzyk, nasz płacz i nasz śmiech.
Teatr Zamiast to nie tylko spektakle, to również warsztaty na których poprzez improwizacje, zadania aktorskie i różnego rodzaju treningi uczestnicy mogą rozwijać pasję do teatru, aktorstwa ale i poznawać samych siebie.
Nie zapominamy o najmłodszych, organizujemy czytania performatywne i zabawy w łódzkich przedszkolach i świetlicach, opowiadamy i poznajemy ich z przyjemnością obcowania z teatrem.
Jesteśmy przestrzenią otwarta na dialog, na głos młodych artystów, na wspólne dyskusje do białego rana. Każdy kto ma coś do powiedzenia znajdzie u nas swoje miejsce.
Dlaczego Łódź, i dlaczego Fabryka Wi-Ma?
W tym mieście drzemie ogromny potencjał na strefę kreatywna, co chwilę rodzą się nowe pomysły i przemysł kreatywny kwitnie.
Łódź to fabryka - więc gdzie zacząć swoją przygodę jeżeli nie w jej sercu?

Więcej informacji na stronie: wi-ma.org

Wasze wsparcie pozwoli nam na rozwój naszych pracowni i współpracy między nimi, dając nam większe możliwości skupienia się na tym co dla nas najważniejsze- na Was,
tych dla których liczy się strefa kultury i możliwość obcowania z nią bez ograniczeń.
Każda złotówka przysłuży się rozwojowi łódzkiej strefy kreatywnej. Nie bądźmy obojętni w walce o kulturę łodzi. Rozwijajmy się razem.

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Najgrubsze sylwestry w Łodzi

  To działanie wspierające projekt i inicjatywy w WI MIE:)

  Szykuje się już 7 scen!

  Reggae, hip hop, elektro, rock, folk i wspólna przestrzeń gastronomiczna/chillout. Zapełnimy zabawą parę tysięcy metrów industrialnej przestrzeni okiełznanej przez inicjatywy juz tam działające.

  Scena PKA Przestrzeń Kultury Alternatywnej - MYSTIC SYLWESTER Za muzyczną całość odpowiadać będą świetne soundsystemy- JAH LOVE z Warszawy i ROOTS MELODY z Pabianic. Jak to zwykle na imprezach Mystic Dubs bywa, będzie można poczuć niesamowity, wręcz magiczny, medytacyjno-taneczny klimat. Wszystko to, w dalekiej od klubowego zgiełku, atmosferze na drugim piętrze przedwojennej fabryki. Muzyka korzeni, od ska poprzez roots reggae, rub-a-dub, digital raggamuffin, new roots, aż po ciężki brytyjski dubwise. Dwa różne brzmienia, dwa różne style grania będą kręcić się w kółko przez całą noc. Na miejscu dostaniecie pyszne wegańskie jedzenie jak i różnego typu napoje! Impreza ta dodatkowo otwiera ogólnopolski cykl spotkań soundsystemów, o którym będzie na pewno jeszcze głośno zarówno w kraju jak i poza granicami. https://www.facebook.com/events/687227791322613/?ref_newsfeed_story_type=regular

  Scena na 800 m- BoomEvents x Automaton x UndergroundSession NEUJAHRS WIRRWARR Impreza w klimacie Techno/Electro/TechStep/DubStep. Zagrają: Daro, Methodist, Gut, G-Sound, Gibo, FM, Shaman https://www.facebook.com/events/703844452979880/?ref_newsfeed_story_type=regular

  Scena - Teatr Zamiast - Zagraj to jeszcze raz! Sylwestrowa Pograjka Przywitaj Nowy Rok przy tradycyjnej muzyce regionu łódzkiego granej na żywo. Zagra Gęsty Kożuch Kurzu oraz kapela DiaBuBu. Zapraszamy do zabawy przy żywej i dzikiej muzyce , przy której iskry się sypią. Dress code: MADE IN POLAND, mile widziane wianki, wstążki, kaszkiety, kamizelki i czerwone korale! https://www.facebook.com/events/516352698462404/

  Scena Bajkonur w sylwestrową noc zamieni się w strefę chill out'u, gdzie po szalonej zabawie będzie można odpocząć przy muzyce i projekcjach, a także spokojnie ugasić pragnienie. W planach jeszcze: Scena

  Bekstejdż - impreza Hip-Hop.

  Scenał Kanał 13 - rock na żywo!

   Uczestnicząc w tym wydarzeniu wspierasz rozwój niezależnej przestrzeni w Łodzi dla niekonwencjonalnych i twórczych przedsięwzięć!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji