partnerzy projektu

Mamy przyjemność zaprosić Was już na czwarty Green ZOO Festival. Tegoroczna edycja jest kontynuacją naszego pomysłu na intrygujący miejski festiwal w pięknym zielonym Krakowie. Szwędanie się ulicami i znajdowanie przygód, dźwięków, ludzi było inpiracją dla tej akcji. Znaleźliśmy to z Wami już trzy razy, mamy nadzieję na spotkanie i w tym roku.

Pomiędzy 22 a 25 maja w klubach Betel, Bomba i Re odbędzie się dziesięć wyjątkowych koncertów muzyki alternatywnej. Na czwartej edycji zagrają zespoły z czterech z stron świata i z jeszcze wiekszą ilością pomysłów na granie muzyki. Między innymi, po raz pierwszy w Polsce: Circuit Des Yeux, Gelbart, Mathematique oraz legendarne polskie projekty, takie jak Mikrokolektyw i Semantic Punk.

Green ZOO Festival jest inicjatywą całkowicie oddolną i nie nastawioną na zysk, a udaje się dzięki ścisłej współpracy Fundacji Front Row Heroes, klubów, zespołów oraz uczestników którzy wspierając festiwal przyczyniają się do jego rozwoju. Klimat, jaki panuje na naszych koncertach sprawia, że nie ma sztywnego podziału na zespoły, branżę, organizatorów i publiczność. Dzięki temu Green ZOO zbliża nas do najlepszych zachodnich standardów myślenia o miejskich festiwalach.

Green ZOO powstał spontanicznie w czerwcu 2011 roku wokół krakowskiego koncertu kanadyjskiej song-writerki Basi Bulat, organizowanego przez Front Row Heroes. Druga edycja pod znakiem kanadyjskiego klonowego liścia, odbyła się w maju 2012 roku. Festiwal znacznie się rozrósł: koncerty odbyły się w 5 klubach, a wystąpiło łącznie 30 zespołów. Do legendy miejskiej przeszły występy Lower Dens, Moonface, Molly Nilsson czy Bena Caplana. Wątkiem przewodnim trzeciej odsłony były zespoły z Wielkiej Brytanii na czele z Johny Foreigner i Conquering Animal Sound oraz przegląd najlepszych młodych polskich zespołów.

Czwartą edycję zrobimy razem z Wami w maju, więc nie ociągajcie się i do zobaczenia na tych ciepłych ulicach, w tych tajemniczych bramach i pod tymi jasno oświetlonymi scenami klubów, słuchając muzyki. Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników dobrej muzyki do współtworzenia Green ZOO Festival poprzez dołożenie swojej cegiełki na portalu Wspieram Kulturę, bo bez Waszej pomocy to się nie uda.


Więcej informacji:
www.greenzoofestival.pl
www.facebook.com/GreenZOOFestival

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji