partnerzy projektu

W styczniu 2015 zespół Same Suki planuje realizację drugiego teledysku promującego debiutancki album "Niewierne", który został wydany dzięki portalowi wspieramkulture.pl. Teledysk do piosenki "Siedem" zostanie wykonany niezwykłą i pracochłonną metodą - będzie to animacja poklatkowa. Pomóżcie wykorzystać Samym Sukom szansę na nakręcenie teledysku stop motion!

KIM JESTEŚMY:

Nasz zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury. Z inspiracji muzyką źródeł i cudownym instrumentem jakim jest suka biłgorajska.

W tym roku wystąpiłyśmy m.in. na OFF Festivalu, Globaltice i Dźwiękach Północy, a na swoim koncie mamy nagrody na najważniejszych festiwalach folkowych w Polsce – II miejsce i Nagrodę Publiczności na Mikołajkach Folkowych 2013, I miejsce i „Złotą Fujarę” na Dragon Folk Fest 2013 oraz Nagrodę Specjalną na festiwalu Nowa Tradycja 2012.

Jesteśmy rewolucyjną kobiecą formacją folkową grającą folk – muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową; muzykę kobiet, które nie boją się sięgać do źródeł, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Wykorzystujemy w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty etniczne i akustyczne w połączeniu z nietradycyjnym wokalem opowiadając codzienne historie w zupełnie nietradycyjny sposób.

Więcej o nas na: www.samesuki.pl

OPIS PROJEKTU:

W maju udało nam się z własnych środków nakręcić pierwszy, fabularny teledysk promujący naszą płytę "Niewierne" do piosenki "VillageAnka". Nadszedł czas, aby powstał kolejny. Naszą wizytówką jest wietrzenie trudnych tematów, więc tym razem wybrałyśmy piosenkę wymagającą niekonwencjonalnego pokazania i niedosłownego obrazu. Piosenka "Siedem" powstała na bazie oryginalnego tekstu ludowego z XVI wieku. Porusza temat trudny, ale jak widać od wieków wciąż aktualny. Mówi o tym, że każdy z nas ma w sobie coś z mordercy, a każda z nas coś z morderczyni... Jak pokazać siedem morderstw w teledysku?

Tutaj wkraczają do akcji twórcy naszego przyszłego obrazu - Kamila i Mirek Sosnowscy. Są niezależnym duetem artystycznym specjalizującym się w animacji stop motion, czyli animacji poklatkowej. Kamila jest absolwentką Katedry Scenografii na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie doktorantka drugiego roku ASP w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury w programie Młoda Polska 2014. Mirek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, wydziału realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii. Od lat działają razem tworząc piękne i nagradzane animacje filmowe.
Ich twórczość możecie zobaczyć tutaj: http://www.kmsosnowscy.com/

To właśnie oni przyjęli nasze zlecenie na siedem niebanalnych, animowanych morderstw. Realizacja tak trudnego i niebezpiecznego zadania wymaga nie tylko czasu, ale też środków finansowych. Dzięki Waszej pomocy uda nam się stworzyć ten niezwykły teledysk zupełnie bezkrwawo :)

Jeżeli uważasz, że warto nas wesprzeć – kup jeden z prezentów, które zostaną wysłane pocztą na wskazany adres, jeśli projekt zakończy sie powodzeniem i zbierzemy całą potrzebną kwotę. Tylko dzięki Waszej pomocy może nam się udać!

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • kręcimy trailery! ;)
  • Patronat Za Grolsch Kultury!

    Jupi, Jupi!! Nasz projekt otrzymał wsparcie partnerskie i patronat Za Grolsch Kultury! Jesteśmy bardzo wdzięczne za zaufanie i inwestycję w nasz morderczo animowany projekt!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji