partnerzy projektu
- Projekt jeszcze nie ma partnerów
Zobacz:
CZY WARTO?
Utrwalać małe historie? My mówimy – warto.
Książka, którą chcemy wydać też jest tego warta. Nie z premedytacji powstała, lecz z afektu i przymusu. Po prostu trzeba było ją napisać i zobrazować.
CO WYRÓŻNIA NASZ PROJEKT ?
Na planie pierwszym są zmysły.
Hmm…, dlaczego zmysły, dlaczego właśnie im pozwoliliśmy rzeźbić myśli? I czy taki punkt wyjścia nie jest ośmieszający? Może tak. Ale jako artyści (proszę bez szyderstw) mamy ochotę dołożyć własne spojrzenie do Biblioteki. I to bez oglądania się na, łatwo dostępną, wiedzę z drugiej ręki.. Dać, a nie tylko mieszać.
Zatem cudze przekazy (od Herodota po Wikipedię) odsunęliśmy na bok. Pewnie, coś się tam czytało, coś się wie, lecz skrawki erudycji traktujemy jako drogowskazy, a nie wehikuły.
KOGO ZAINTERESUJE?
Faktografów i faktofagów raczej nie. Choć przecież „Post(a) Romana” ułożona jest z twardej rzeczywistości. Ale chodzi o format. - ta rzeczywistość ma prywatny wymiar. A że przeleci przez sito „Wielkiej Historii Rumunii”, że Akademie się nią nie pożywią… Nie szkodzi. Nie o to chodzi.
AUTORZY:
poeta, Bogusław Bujała www.boguslawbujala.art.pl
fotograf, Maciej Rawluk www.rawluk.pl
projektantka i Dobry Duch, Tamara Rawluk
Stan zaawansowania projektu
Gotowe:
- teksty
- fotografie
- projekt graficzny książki
Do zrobienia:
- skład
- druk
patroni projektu
-
Narodowe Centrum Kultury
Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.
-
Fundacja Patrimonium Europae
Książka fotografika Macieja Rawluka i poety Bogusława Bujały nie jest kolejną przeciętną pozycją, jakich wiele na naszym rynku wydawniczym. "Post(a) Romana" to niezwykłe połączenie sztuki słowa oraz obrazu - poetyckie opowieści i intrygujące fotografie zainspirowane podróżą po bezdrożach i prowincjonalnych regionach Rumunii. Zachęcamy Państwa do wsparcia tego niebanalnego projektu!
Dołącz do dyskusji