partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Kasia: Co myślisz o ludowiźnie? O tańcu ludowym?
Franek: W sumie to ten temat jest już staromodny... wiesz, kojarzy mi się z babciami, dziadkami i z czymś nie "na topie". Co innego taniec współczesny czy też hip-hop --> to jest to !

Prywatne spostrzeżenia:
Wiele razy spotkałam się z taką odpowiedzią owego "Franka". Jednak ja wychowywałam się w zespole ludowym i znalazłam tam wielu przyjaciół. To była i jest-moja druga rodzina. Przeżyłam tam najpiękniejsze chwile w swoim życiu.

Jestem studentką Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy, na kierunku TANIEC, w Krośnie. Na II roku nauczania, musimy zrealizować własną, praktyczną pracę dyplomową. Moją - jest widowisko taneczne pt. "Tańcem malowane...". Od dziecka zaczęłam się interesować kulturą, a przede wszystkim tańcem. Najwięcej styczności miałam z tańcem ludowym, dzięki któremu mogłam i nadal mogę rozpowszechniać kulturę i obyczaje naszych pradziadów. Długo zastanawiałam się nad tematem, historią i stylem mojej pracy dyplomowej. I w końcu uznałam, że najlepszą drogą wyjścia będzie...
Właśnie co?
Pokazanie ludziom, że muzyka, tradycje jak i taniec ludowy są rzeczą fantastyczną i nie muszą wcale być nudne i staromodne !

Krótki opis widowiska:
Poprzez połączenie tańca współczesnego, hip-hopu i tańca ludowego, opowiem historię miłosną dwojga ludzi. Jak nowe rzeczy mogą nas kusić i jak bardzo szybko można stracić coś najważniejszego w swoim życiu. Wszystko to, oczywiście będzie w charakterze muzyki folkowej.

A tak w ogóle, na co są potrzebne te pieniądze?
Przede wszystkim na zaproszenia, plakaty; na transport grupy tanecznej z Nowego Sącza do Krosna i z powrotem; na "swojskie jadło" po widowisku; na część strojów i na scenografię. To wszystko jest niezbędne, by było pięknie i kolorowo, dlatego proszę o pomoc !

0 komentarzy

patroni projektu

 • PPSKAKiB w Krośnie PPSKAKiB w Krośnie

  Widowisko, które promuje polską tradycję i kulturę ludową adresowane jest także do młodych ludzi, aby mogli ją poznawać, w sposób szczególny zasługuje na wsparcie.

Aktualizacje

 • UDAŁO SIĘ !!!

  3 h przed czasem !!!
  Udało się !!! 
  DZIĘKUJĘ !!! <3

 • Ostatnie dni !

  Już tak niewiele brakuje ! A to już ostatnie dni !
  Nie wiem jak Wam wszystkim mam dziękować ! <3
  Ale pamiętajcie - "dobro wraca zawsze z podwójną siłą" :)
  Dziękuję !!!

 • Ostatnie 3 dni !

  Nie wiem jak to możliwe, że ten czas tak szybko płynie !
  Jeszcze tylko 3 dni, by uzyskać odpowiednią kwotę ! 
  Mimo wszystko już tyle ludzi pomogło !
  Bardzo serdecznie Wam dziękuję !!! <3 
  Tyle DOBROCI !

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji