partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Warsztat Terapii Zajeciowej „Przylesie” w Poznaniu działający w ramach Stowarzyszenia Na Tak, przygotowuje spektakl teatralny pt. „Dom wariatów”


Zajęcia teatralne dla 10 osób pod opieką artystyczną terapeuty Hanny Rynowieckiej /z sukcesem 7 sezonów teatralnych do tej pory na scenie Teatru Nowego pod opieką aktora Teatru Nowego /.


Około 10 osób z niesprawnością intelektualną odgrywa role teatralne budowane na podstawie własnych spostrzeżeń przeciętnej rodziny.
Celem jest zdobywanie samowiedzy poprzez rozwijanie wyobraźni i poczucie sprawstwa. Odgrywane role przyzwolą na kontrolowane uwolnienie emocji, lepsze poznanie i zrozumienie swoich zachowań i bliskich. Tworzenie spektaklu przez dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną pozwoli na kształtowanie samodzielnego myślenia oraz otwarcie się wobec otoczenia. Osoba z niepełnosprawnością staje się DAWCĄ przekazu.


Projekt jest realizowany od października 2014 poprzez zajęcia warsztatowe w pierwszej fazie 1 X w tygodniu (2h dziennie) w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Przylesie”. W drugiej fazie czyli ostatnie dwa tygodnie w czerwcu przed spektaklem próby będą intensywne codziennie po 2 h. W projekt zaangażowane również będą osoby z niepełnosprawnością, które wykonają scenografie, rekwizyty i kostiumy.


Ze względu na duże przedsięwzięcie jakim jest wystawienie spektaklu pt. „Dom wariatów” potrzebne są środki finansowe. Bardzo zależy grupie teatralnej na wystawieniu spektaklu na profesjonalnej scenie jak miało to miejsce do tej pory. Wiele pracy wykonywana jest wolontaryjnie, ale pomoc finansowa jest niezbędna do zrealizowania zadania kulturalnego.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji