partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Kochani, zwracamy się do was z wielką prośbą o wsparcie!

CO CHCEMY ZROBIĆ

Po dwóch latach realizowania wspólnie filmów bez budżetu stajemy przed naszym wielkim marzeniem i jednocześnie wyzwaniem. Pragniemy nakręcić 30-40 minutowy film „Etiopia”, według scenariusza Jerzego Czachowskiego i Roberta Śliwki. Jest to nasze marzenie, ponieważ treść wydaje nam się niezwykle istotna, zwłaszcza dla współczesnego młodego człowieka. Wyzwanie natomiast – ponieważ akcja filmu rozgrywa się w całości nocą. Musimy więc wypożyczyć kosztowne lampy i tak oświetlić plan, by światło to pozostało niezauważone.

O FILMIE

Opowieść rozgrywa się we współczesnym dużym mieście (Poznań). Bohaterowie próbują, każdy na swój sposób, odnaleźć się rzeczywistości postrzeganej jako walka pomiędzy sacrum i profanum. Szukają własnych dróg w czasach, gdy relatywizm jest synonimem pewności, a nihilizm dla wielu staje się nową religią.
Czwórka młodych ludzi – Jakub, Monika, Dominik i Weronika, to zupełnie różne osobowości, reprezentują zupełnie rożne podejścia do życia. Jakub intensywnie poszukuje sensu życia, łaknie zawsze tego, czego nie ma, goni za ideałem i niespełnieniem. Monika to pozornie najmniej skomplikowana postać, pragnie „tylko” spokoju i szczęścia. Weronika wydaje się być ideałem, nieskażonym dobrem, dziewczyną, jakby nie z tego świata, marzeniem, za którym podąża Jakub. Dominik – najsilniejsza osobowość, wierzy, że światu trzeba stawić opór, trzeba walczyć.
Film opowiada o tym, co najszczerzej nas porusza, stawia pytania – kim być, jaki sens mają nasze działania, czym jest nasza wolność?
Chcemy zaprosić naszych widzów do rozmowy o sensie i jakości życia, w czasach kiedy tak wiele rzeczy jest tylko pozorem. Jesteśmy przekonani, że widzowie utożsamią się z uczuciami i myślami bohaterów, odnajdą w ich historii własne rozterki, zmagania. Oglądając, postawią sobie własne pytania i, mamy nadzieję, skonfrontują się z różnymi odpowiedziami.

CO JUŻ MAMY

 • Scenariusz napisany przez Jerzego Czachowskiego i Roberta Śliwkę
 • Storyboard
 • Niezwykłą, sprawdzoną i zdolną ekipę techniczną
 • Genialną obsadę
 • Muzyków, którzy już komponują ścieżkę dźwiękową
 • Harmonogram pracy
 • Rekomendację Poznan Film Comission
 • Wybrane i udokumentowane lokalizacje

 

CZEGO POTRZEBUJEMY

Kwota, jaką chcielibyśmy uzyskać dzięki croudfoundingowi jest zaledwie kroplą w morzu naszych potrzeb ale pozwoli nam na pokrycie dużej ilości ważnych kosztów.
10 tys. zł - to przybliżony koszt wypożyczenia niezbędnego sprzętu oświetleniowego. Światło gra w naszym projekcie pierwsze skrzypce i na nim musimy skupić się najbardziej. Akcja „Etiopii” rozgrywa się w całości w nocy, będziemy musieli więc rozświetlić noc i jednocześnie sprawić, żeby światło to pozostało niewidoczne.
Jeśli udałoby się nam zebrać 12 tys. zł – opłacimy koszty transportu na planie.
Oprócz tego przed nami jeszcze wydatki związane z wypożyczeniem reszty sprzętu oraz z pozoru prozaicznymi sprawami pokroju wyżywienia.


O NAS

Jesteśmy grupą młodych, niezależnych twórców filmowych z Poznania, zjednoczonych pod jednym sztandarem. Od dwóch lat działamy razem jako GRANATOR. Tworzymy nieustannie, realizując przede wszystkim filmy krótkometrażowe, teledyski i dokumenty. Chcemy, przede wszystkim, wciąż się rozwijać i kręcić zgodnie z naszym pojęciem rzeczywistości, a z biegiem czasu zmieniać polskie kino. Łączy nas wielka, wspólna pasja. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów, ale największą radością jest dla nas sama moc tworzenia i przekazu wartościowej myśli.

ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NAS NA FACEBOOKU!


EKIPA

[REŻYSERIA]
Jerzy Czachowski - twórca młodego pokolenia, który ma na swoim koncie wiele krótkich fabuł, etiud, dokumentów oraz klipów. Takich jak „Siostry” (2013), za które nagrodzony został m.in. Grand Prix Festiwalu Filmów Młodzieżowych -18 oraz Główną Nagrodą na Konkursie Reportażu Amatorskiego w Warszawie, czy „Hiatus” (2014) – Pierwsza Nagroda Jury Młodych na Festiwalu Filmów Młodzieżowych -18. Współzałożyciel poznańskiej grupy filmowej GRANATOR. Jest dwukrotnym laureatem wojewódzkiego konkursu wiedzy o filmie. W 2014 roku był członkiem Jury Młodych na 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! W Poznaniu. Planuje studiować reżyserię w Szkole Filmowej Bela Tarra w Sarajewie.

[PRODUKCJA]
Jagoda Tłok – studiowała filologię włoską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Postanowiła jednak porzucić pasję do Półwyspu Apenińskiego na rzecz miłości do filmu. Od roku z powodzeniem organizuje produkcje filmowe GRANATORA, choć w grupie zaczynała jako aktorka w takich filmach jak: „Fatum” (2013), „Koncert” (2014) i „Hiatus” (2014). Jej kolejną pasją są festiwale filmowe, zwłaszcza Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, przy którym pracuje od czterech lat. W 2014 roku należała do głównego trzonu organizacyjnego, będąc odpowiedzialną za organizację widowni. Przyszłość wiąże z organizacją produkcji filmowej.


[ZDJĘCIA]
Szymon Jarząbek – Montażysta i operator. Filmem pasjonuje się od zawsze. Twórca ponad 30 filmów krótko i średniometrażowych, teledysków, filmów promocyjnych i kolaży. W 2014 roku członek Jury Młodych 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Swoją przyszłość wiąże z branżą filmową.

[II REŻYSER]
Aga Błaszczak - od 2009 organizuje i dyrektoruje Festiwalowi Filmów Młodzieżowych -18 w Poznaniu, obecnie studiuje reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Kocha teatr lalek, Stevena Spielberga, Sidneya Lumeta, Dorotę Terakowską i kino dla dzieci. Wątróbki nie. Pracowała przy kilku filmach pełnometrażowych. Nakręciła ponad 20 krótkich fabuł, dokumentów, teledysków. Obecnie jest członkiem Granatora, kiedyś dla Subjonctif Films. Jest współzałożycielem Manufaktury Epickich Produkcji.

[ASYSTENT OPERATORA]
Sergiusz Babajko – Obecnie jest studentem filmoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się filmem, fotografią oraz psychologią. W życiu stara się trzymać kurs przede wszystkim na twórczość i rozwój. był współautorem zdjęć do filmu „Hiatus” w reż. Jerzego Czachowskiego oraz eksperymentalnego „Limbo”. Na swoim koncie ma także próbę reżyserską, jaką jest etiuda „My little diary”.

[OBSADA – JAKUB]
Mateusz Mosiewicz - urodzony w 1986 r., student Wydziału Aktorskiego PWSFTviT (dyplom 2014), wcześniej ukończył Wydział Prawa i Administracji na UAM w Poznaniu. Doświadczenie sceniczne I filmowe zdobywał pod okiem Bronisława Wrocławskiego, Jacka Orłowskiego, Marcina Brzozowskiego, Marcina Wierzchowskiego, Mariusza Jakusa. W trakcie studiów na PWSFTviT uczestnik licznych festiwali teatralnych w Europie - od Fringe po ClassFest. Uwielbia: sport, czytanie, majsterkowanie. Jego marzeniem jest posiadanie gramofonu.

[OBSADA – MONIKA]
Angelika Pytel - aktorka, 26 lat, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego oraz Studium Teatralnego im J. Osterwy w Bielsku-Białej. Zadebiutowała na II roku studiów w „Figlikach” w reż. Jadwigi Grygierczyk w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Działa i tworzy niezależnie w obrębie tańca, śpiewu, aktorstwa, filmu i fotografii. Współpracuje z Craft Film Studio, Bizzart Studio oraz Teatrem Sparowani, z którym wystąpiła na licznych przeglądach i festiwalach teatralnych zdobywając m.in. I nagrodę w kategorii sztuki sceniczne na Festiwalu FAMA. Obecnie prowadzi PsychoTeatr we Wrocławiu.

[OBSADA – DOMINIK]
Aleksander Kaźmierczak - Początkujący aktor, dj i realizator dźwięku. Wystąpił w kilku sztukach teatrów amatorskich m.in. w nowoczesnej adaptacji „Snu nocy letniej” Szekspira w reżyserii Grzegorza Chołuja. Jest najczęściej pojawiającym się w produkcjach GRANATORA aktorem, zagrał w takich krótkometrażowych filmach jak: „Splendor” (2013), „Koncert” (2014), „Hiatus” (2014) i „Jeremiasz” (2014). Jako DJ Unicorn od trzech lat grywa regularnie w najpopularniejszych poznańskich klubach, prowadzi także działalność zajmującą się nagrywaniem i produkcją dźwięku oraz nagłaśnianiem imprez.

 

0 komentarzy

patroni projektu

 • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

 • Więcej nagród

  Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, jesteście wielcy! Zauważyliśmy, że jest niewdzięczny przeskok w przyznawanych przez nach nagrodach. Chcielibyśmy dopowiedzieć do tego, że KAŻDY (nie ważne czy będzie to 2, 7, 15, 20 czy 100zł) otrzyma od nas pakiet ze specjalną dokumentacją z planu. Walczymy dalej!

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji