W sierpniu tego roku udało się dzięki Wam sfinansować projekt Edyty Bystroń, komiks pt. „Nie chcę się bać”.

Nie chce się bać już w sprzedaży!

Wasze wsparcie pozwoliło na wydanie komiksu w nakładzie 100 egzemplarzy wydrukowanych w drukarni Sowa. Komiks składa się z 80 stron (w tym 9 stron w kolorze), wydrukowany został w formacie B5, z kolorową, błyszczącą okładką.

Główna bohaterka komiksu to Anetka - mała dziewczynka, która ubiera się na czarno, słucha The Cure, czyta horrory i zbiera dziwne, plastikowe zwierzątka. Jak pisze autorka „Anetka nie jest lubiana w szkole i ma trochę problemów z psychiką, ale myślę, że można się z nią zakolegować, a nawet - zaprzyjaźnić”.

 

Choć oficjalna premiera komiksu miała miejsce w październiku tego roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, to wszyscy mecenasi projektu dzięki swojemu wsparciu skorzystali z możliwości zapoznania się z lekturą dużo wcześniej. J

Cały komiks począwszy od pomysłu, przez rysunki aż po skład i przygotowanie do druku Twórczyni projektu zrealizowała samodzielnie.

Tym którzy nie zdążyli wesprzeć projektu w trakcie akcji crowdundingowej, a chcieliby zgłębić historię Anetki, bohaterki „Nie chcę się bać” podpowiadamy, że swój egzemplarz mogą nabyć bezpośrednio u autorki. Prawdziwych zapaleńców i poszukiwaczy komiksowych perełek zachęcamy do szukania Pani Edyty Bystroń na konwentach komiksowych i "zinowych" imprezach.

"Nie chcę się bać" to zamknięta całość, historia ma swoje zakończenie i Pani Edyta nie planuje kolejnych komiksów z tej serii. Uspokajamy jednak, ponieważ  autorka już pracuje nad kolejnym projektem komiksowym i nie wykluczone, że niebawem pojawi się on w formie akcji crowdfundingowej na wspieramkulture.pl

 

Wszystkim mecenasom raz jeszcze kulturalne DZIĘKI.

 

 

0 komentarzy

Dołącz do dyskusji