„Jeśli czegoś nie spróbujesz, to na pewno nie dowiesz się, czy było warto”. Tak samo jest z rozpoczęciem projektu crowdfudingowego, który może być doskonałą nauką i środkiem do kolejnych sukcesów w finansowaniu społecznościowym Twoich pomysłów.

O tym, że niepowodzenia nas wzmacniają mówi się „od zawsze”, jest jednak jeszcze jedna, równie stara i celna maksyma, to ucz się na cudzych błędach. Dlatego zanim rozpoczniesz swoją przygodę z własnym projektem na wspieramkulture.pl warto przyjrzeć się innym projektom na stronie. Zastanowić się co się nam w nich podoba lub wręcz przeciwnie, co warto zmienić by Twój projekt był lepszy. Warto też „na próbę” wesprzeć projekt innego Twórcy. Po pierwsze, poznajemy wtedy mechanizm wpłat na własnej skórze, po drugie zasada wzajemności jest wiecznie żywa.

Zanim zadziałasz, zastanów się czy dysponujesz wszystkimi atrybutami niezbędnymi do rozpoczęcia projektu. Działanie w biegu jest niepożądane, łatwo wtedy o błędy, a to generuje tylko dodatkowy niepokój i szkodzi samemu wizerunkowi projektu.

Należy zatem upewnić się czy przygotowaliśmy:

-Opis projektu (średniej długości tekst, zawierający wszystkie merytoryczne informacje dotyczące projektu, warto by nie był on zbyt formalny, kierujecie go przecież do ludzi takich jak Wy, nie do urzędu),

- krótki film zapraszający do wspierania naszej inicjatywy (będzie on jednym z waszych narzędzi promocji w trakcie trwania akcji),

- nagrody dla wspierających (jednym z ważniejszych elementów crowdfundingu jest możliwość odwdzięczenia się za pomoc w osiągnięciu sukcesu).

Oczywiście jeśli znamy kogoś kto ma już za sobą kampanię crowdfundingową, to jesteśmy w domu. Jeśli jednak nie mamy w kręgu znajomych znawców tej wymagającej sztuki warto po prostu zgłosić się bezpośrednio do nas na kontakt@wspieramkulture.pl i poprosić o konsultację lub zaopiniowanie tego co już sami przygotowaliście.

Jeśli nadal macie wątpliwość i zastanawiacie się czy crowdfunding na pewno jest dla Was, zapewniamy, że tak. Należy jednak podejść do niego z głową i entuzjazmem.

0 komentarzy

Dołącz do dyskusji