partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

TĘSKNO NAM ZA PŁYTĄ

Kto tęskni?
My - czyli grupa przyjaciół, których łączy pasja i pragnienie tworzenia czułej muzyki, w nieco "mniej czułych" czasach.
Tęskno to inicjatywa muzyczna wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani, które razem z fantastycznym kwintetem smyczkowym w składzie Kornelia Grądzka, Paulina Kusa, Mateusz Wasiucionek, Zuzanna Stradowska i Staszek Czyżewski oraz z wiekowym syntezatorem Juno zagrały w ostatnim roku serię koncertów premierowych, w tym na Slot Art Festival oraz Warsaw Music Week szlifując wspólne brzmienie i wizję projektu. Posłuchaj jak gramy: Kombinacje, Galop lub Układ sił.

Krótki film o tym, co to jest tęskno.

Za czym tęsknimy?
Chcemy spędzić cztery intensywne dni w znajdującym się na samym końcu Polski Monochrom Studio , żeby uchwycić na taśmie dźwięki, a przede wszystkim emocje, pomysły i klimaty za którymi tęsknimy i zamknąć je w jednym, pełnowymiarowym albumie.

Ten czas skupienia, spędzony wspólnie na pracy pozwoli zrealizować marzenie, jakim jest nagranie długogrającej płyty z autorskim materiałem, w formie, która spełni oczekiwania nawet wytrawnych melomanów.

Jak możesz potęsknić z nami?
Od spełnienia marzenia dzieli nas już tak naprawdę jedynie rzeczywistość, czyli wysokie koszty finansowe przedsięwzięcia, które przy Waszym zaangażowaniu i pomocy z pewnością uda się pokonać. Fundusze chcemy przekazać na realizację wysokiej jakości nagrań, w pełnym siedmioosobowym składzie, w profesjonalnym studiu oraz ich postprodukcję czyli tzw. mix i mastering, które mają decydujące znaczenie dla finalnego brzmienia i jakości albumu.
Każdy z Was, któremu przypadła do gustu nasza muzyka, wspierając projekt stanie się automatycznie jego częścią i przyczyni się do powstania płyty, która mamy nadzieję wniesie do Waszego życia wiele czułych momentów oraz usatysfakcjonuje nawet najbardziej wrażliwe uszy, dodając do zwykłych dni trochę magii.

Kosztorys

4-dniowa sesja nagraniowa - 5904 zł
Strojenie fortepianu - 400 zł
Nocleg - 1225 zł (35 zł/os x 5 dni)
Transport (2 samochody w 2 strony + poruszanie się na miejscu) - 700 zł
Wynagrodzenie dla kwintetu smyczkowego - 2500 zł
Wyżywienie na miejscu - 846 zł
Mix i mastering płyty - 4000 zł
Prowizja 11% dla wspieram kulturę - 1925 zł

W sumie: 17 500 zł

Jeśli jeszcze się wahasz to zachęcamy do zaglądania na nasz profil na Facebooku, Instagramie i kanał YouTube, gdzie czeka na Ciebie skrawek świata tęskno i gdzie będziesz mógł poznać nas bliżej.
A wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć projekt na żywo, zapraszamy na nasze nadchodzące koncerty w grudniu i styczniu. Zagramy w Krakowie, Nowym Sączu, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Sopocie i Szczecinie.
Do usłyszenia!

Skład koncertowy:
Joanna Longić - wokal, juno
Hania Rani - wokal, piano, nord
Kwintet Smyczkowy - Kornelia Grądzka, Paulina Kusa, Mateusz Wasiucionek (zast. Artur Wieczerzyński), Zuzanna Stradowska, Staszek Czyżewski

Media o nas:

1. Onet

2. Co jest Grane

3. Redbull Music

4. Jest Sztuka

Joanna Longić zaistniała na polskiej scenie muzycznej z projektem Bemine. Premierowa emisja utworów z debiutanckiej „EP-ki" odbyła się w radiu BBC, w audycji BBC Introducing poświęconej obiecującym twórcom. Obok chłodnej bezkompromisowej elektroniki eksperymentuje z brzmieniami akustycznymi, czego najlepszym dowodem jest cover z kwartetem smyczkowym utworu „Fastrygi” w aranżacji Hani Rani, entuzjastycznie przyjęty przez samą Melę Koteluk. Zespół miał przyjemność zagrać na żywo w ramach Radio Zet Chilli Live Sessions a Portal Brand New Anthem wyróżnił go jako jeden z najlepiej zapowiadających się projektów na rok 2016. Występ na zeszłorocznym Spring Breaku zaowocował świetnymi recenzjami w tym tytułem olśnienia festiwalu według Gazety Wyborczej.

Hania Rani - pianistka, kompozytorka, aranżerka, mieszkająca między Warszawą a Berlinem. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa, Teatr Wielki w Warszawie czy Opener i Slot Art Festival oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu "Transatlantyk" w Łodzi oraz zwycięstwo w konkursie Firestone Headliners of Tomorrow. Od 2012 współtworzy duet z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Owocem tej współpracy jest album "biała flaga" wydany we wrześniu 2015 roku, który zdążył znaleźć się na liście Olis - 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Płyta rekomendują tak wybitni artyści jak Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska. Na rok 2018 artystka planuje wydanie pierwszej, w pełni autorskiej płyty.

zdj. Karolina Konieczna

0 komentarzy

patroni projektu

  • Projekt jeszcze nie ma patronów

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji