partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Festiwal Wiosna Gospel to kontynuacja i rozbudowanie Warsztatów Gospel w Lublinie, które są organizowane rokrocznie od ponad 10 lat.

Chcemy Was zaprosić do uczestnictwa i pomoc w realizacji projektu, który łączy w sobie poznanie coraz bardziej popularnej w Polsce muzyki gospel ze znaczeniem treści jakie ona niesie – Gospel czyli Dobrą Nowiną.
Dzięki profesjonalnemu podejściu instruktorów uczestnicy warsztatów dowiadują się dużo o samym stylu muzyki gospel, a swoją wiedzę wprowadzają w praktykę by po wielogodzinnych ćwiczeniach z radością, energią i entuzjazmem wystąpić wspólnie tworząc kilkusetosobowy chór gospel. Jednak sama muzyka nie wystarczy, żeby pojąć czym jest Gospel. Muzyka gospel to muzyka dedykowana Bogu, o Bogu i dla Boga. Ale też dedykowana Tobie! Słowa pieśni niosą ze sobą nadzieję, a wiele osób odnawia i umacnia swoją wiarę. Wiele osób zaczyna wierzyć. Wiosna Gospel to czas rozwoju. To czas odnalezienia swojej drogi.
Warsztaty Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, uczy otwarcia na Nowe, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii.

Wiosna Gospel to czterodniowy festiwal, który dzieli się na dwie kategorie:
warsztaty indywidualne – dla solistów
warsztaty grupowe – mass choir

Pierwsze dwa dni warsztatów (czwartek i piątek) dedykowane są dla zaawansowanych i średniozaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym jak i grupie wokalnej. Są prowadzone przez jednego z zagranicznych instruktorów, w tym roku będzie Junior Robinson, który dołoży wszelkich starań, by wycisnąć z uczestników resztki sił :)
Warsztaty kończą wspólnym, kameralnym koncertem.

3. i 4. dnień Festiwalu (sobota i niedziela) to warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy tworzący tzw. mass choir i zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów - Davida Daniela oraz Juniora Robinsona zaprezentują podczas Koncertu Finałowego. Podczas Warsztatów oraz Koncertu uczestnikom towarzyszyć będzie zespół muzyczny. Każdy uczestnik otrzymuje książeczkę z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski.

Aby wziąć udział w Warsztatach nie jest wymagane żadne doświadczenie w śpiewie! Bez obaw, Instruktorzy uczą piosenek ze słuchu, więc znajomość nut nie jest potrzebna. Przeszkodą nie będzie także brak znajomości języka angielskiego, ponieważ obecni na sali tłumacze przekażą wszystko w języku polskim, a w razie ewentualnych problemów na pewno pomocni okażą się doświadczeni warsztatowicze siedzący obok. W trakcie prób i przerw wszelkie informacje i pomoc będzie można również uzyskać od naszych wolontariuszy lub organizatorów. Dla Nas nie ma ograniczeń wiekowych - w warsztatach biorą udział zarówno dziesięciolatki jak i osoby, które mają więcej niż 60 lat! Niepełnosprawność ruchowa także nie jest przeszkodą, by wziąć udział w Warsztatach.

Nasz festiwal odbywa się dzięki naszemu zapałowi, odzewowi publiczności oraz uczestników i wsparciu osób prywatnych. Pomimo tego, że warsztaty są odpłatne, potrzebujemy Państwa obecności, zaangażowania i wsparcia, aby mogły się odbyć. Dlatego serdecznie Was zapraszamy na Warsztaty i Koncert Finałowy, a osoby, które nie mogą przybyć na Festiwal zachęcamy do wsparcia naszego projektu - stańcie się częścią Wiosny Gospel.

Tak było w poprzednich latach:
https://www.youtube.com/watch?v=9lACDGwjBo4
https://www.youtube.com/watch?v=INMUXa93S0Q

Dowiedz się więcej o festiwalu i o nas :
https://www.facebook.com/wiosnagospel
http://lublin.gospel.com.pl/

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

 • Festiwal Wiosna Gospel 2016

  Lubelskie Stowarzyszenie Gospel już po raz siódmy przygotowuje Festiwal Wiosna Gospel, który w tym roku odbędzie się w dniach 10-13 marca.

  Czterodniowe, wyjątkowe święto muzyki gospel to przede wszystkim warsztaty dla solistów i wokalistów, które stanowią sprawdzoną i popularną wśród wielbicieli muzyki gospel formę nauki śpiewu. Warsztaty Gospel to wydarzenie, które łączy pokolenia, przełamuje bariery językowe, niszczy uprzedzenia i stereotypy, przywraca nadzieję i daje ogromne pokłady energii. Swój udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdzili wybitni instruktorzy muzyki gospel pochodzący z Wielkiej Brytanii. Z uwagi na ogromną popularność, po raz kolejny odwiedzi nas David Daniel, a także Jnr Robinson, który pojawi się w Lublinie po raz pierwszy. Wydarzenie stanowi kontynuację Warsztatów Gospel w Lublinie, które organizowane są rokrocznie od kilkunastu lat.

  Warsztaty wokalne adresowane są do zaawansowanych i średniozaawansowanych wokalistów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności zarówno w śpiewie solowym, jak i w grupie wokalnej. Zajęcia trwać będą dwa dni i zakończą się wspólnym koncertem w piątek, 13 marca. Podczas kolejnych dni Festiwalu uczestnicy tworzący tzw. mass choir zapoznają się z utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów zaprezentują w trakcie Koncertu Finałowego. Aby wziąć udział w warsztatach nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani jakiekolwiek doświadczenie w śpiewaniu chóralnym. Nie ma również ograniczeń wiekowych. Podczas wszystkich prób i koncertów będzie obecny tłumacz. Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik z tekstami oraz ich tłumaczeniami na język polski. Zarówno w trakcie warsztatów, jak w czasie Koncertu Finałowego uczestnikom towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

  W lubelskich Warsztatach Gospel weźmie udział blisko dwustu uczestników. W tym czasie spędzą oni radosny i kreatywny czas z muzyką gospel, aby podczas niedzielnego koncertu stać się częścią chóru gospel Lublin Mass Choir 2016!

  PROGRAM:

  10-11 marca – warsztaty wokalne (grupa zaawansowana) instruktor: Jnr Robinson (UK) miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

  11 marca godz. 18.00 – koncert uczestników warsztatów wokalnych miejsce: CaxMafe, ul. Staszica 1, Lublin

  12-13 marca – XIII Warsztaty Gospel w Lublinie instruktorzy: David Daniel (UK) i Jnr Robinson (UK) miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

  13 marca godz. 19.00 – Koncert Finałowy miejsce: ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

  RUSZYŁY JUŻ ZAPISY NA WARSZTATY! Szczegóły oraz formularze do pobrania na stronie: www.wiosnagospel.pl Aktualne informacje są również dostępne na fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/wiosnagospel

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji