partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Stage reading/Czytanie dramatu to cykl spotkań w Teatrze Rondo poświęcony współczesnej dramaturgii polskiej i obcej, zapoczątkowany nieco ponad rok temu. Projekt uruchomiliśmy by wspólnie podejmować wyzwanie artystycznego eksperymentowania z tekstem.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że studenci Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego podczas zajęć zajmują się tłumaczeniem współczesnej dramaturgii europejskiej. Natychmiast uznaliśmy, że to znakomita okazja aby zaprezentować na scenie Ronda współczesny dramat skandynawski.

W Zakładzie Skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego poinformowano nas, że w tym roku akademickim studenci pracowali nad przekładem norweskiego dramatu pt. „Jeg forsvinner” (Znikam), autorstwa Arne Lygre. Twórcy, którego dramaty znajdują uznanie również poza granicami jego kraju. Przetłumaczono je już na dwanaście języków i sięgają po nie teatry z Danii, Niemiec, Francji, Włoch, Portugalii i Brazylii. Za „Jeg forsvinner” Arne Lygre otrzymał w roku 2013 nagrodę im. Ibsena (Ibsenpisen), prestiżowe wyróżnienie przyznawane w Norwegii za osiągnięcia dramaturgiczne.

Postanowiliśmy zaprezentować „Znikam” w tłumaczeniu studentów UG na deskach Teatru Rondo. Reżyserii dramatu podjęła się aktorka, inicjatorka Stage reading - Wioleta Komar. Przygotowanie propozycji scenicznej typu stage reading – nie wymaga wielu nakładów, ale w obecnych warunkach nawet to przekracza nasze możliwości. Zatem prosimy wszystkich miłośników teatru o umożliwienie nam zaprezentowania najnowszej dramaturgii norweskiej słupskiej publiczności.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji