partnerzy projektu

 • Projekt jeszcze nie ma partnerów

GENEZA
Wrocławski Teatr Tańca to nowa przestrzeń artystyczna we Wrocławiu, która w listopadzie 2016 roku została stworzona z inicjatywy Bożeny Klimczak oraz Michała Bobera. Idea powołania do życia Wrocławskiego Teatru Tańca ma już ponad 10 lat. Jednakże rok 2016 okazał się być dla nas przełomowym i postanowiliśmy zrealizować nasze plany. Na ogłoszony przez nas casting zgłosiło się 130 osób! Utwierdziło nas to w przekonaniu, że takie miejsce jest we Wrocławiu i w Polsce bardzo potrzebne!

CEL
Naszym celem jest stworzenie nowej przestrzeni artystycznej we Wrocławiu, która będzie aktywnie uczestniczyć w ogólnopolskich i europejskich wydarzeniach kulturalnych. Chcemy tworzyć odważne spektakle, integrować środowisko artystyczne oraz stwarzać przestrzeń, gdzie połączenie wielu dziedzin sztuki stanie się faktem.
Premierowy spektakl nosi tytuł „Klatka z łez” w reżyserii Bożeny Klimczak (choreografia i reżyseria), oparty jest na dramatach Sarah Kane pt. „Psychoza 4.48” i „Łaknąc”.
Próby rozpoczęły się w połowie lutego.

DLACZEGO CROWDFOUNDING?
Jesteśmy nową inicjatywą, Teatrem, przestrzenią kulturalną, która na początku swojej działalności nie może zdobyć żadnego dofinansowania, wsparcia finansowego, które jest tak niezbędne przy produkcji spektaklu. Szczególnie tak ważnego, jakim jest pierwszy spektakl. Od grudnia staramy się o rejestrację Fundacji, poprzez którą możliwe byłoby otrzymanie wsparcia ze strony np. firm lub instytucji, natomiast sąd po raz drugi odrzucił nasz wniosek o rejestrację Fundacji.
Crowdfunding na wspieramkulture.pl to nasza ostatnia deska ratunku.
Pomóż nam otworzyć Wrocławski Teatr Tańca, bądź częścią naszego zespołu. Odnieśmy wspólnie ten sukces!
Spektakl pt. „Klatka z łez” w reżyserii Bożeny Klimczak jest w trakcie przygotowań. Nie uda się nam jednak pokazać go w takim zakresie o jakim marzymy. Chcemy zaprezentować sztukę tańca na najwyższym poziomie, natomiast bez wsparcia finansowego jej przekaz będzie utrudniony. Zebrane środki przeznaczymy przede wszystkim na honoraria dla artystów, opłacenie kostiumów, wypożyczenie podłogi baletowej, która jest niezbędna do wystawienia spektaklu.
Poznaj naszych tancerzy na www.teatr.dance !

FUNDUSZE
Zainwestowaliśmy we Wrocławski Teatr Tańca wszystko co mieliśmy – pasję, doświadczenie, czas, zapał. Ale możliwości finansowe mamy ograniczone. Dlatego prosimy o wsparcie. „Klatkę z łez” chcemy wystawiać na terenie całego kraju. Także w Twoim mieście! Chcemy go także zaprezentować na międzynarodowym Festiwalu i – o czym jesteśmy głęboko przekonani – odnieść sukces!
Kwota, jaką musimy uzbierać wynosi 25.000 zł. To jest kwota minimum. Będziemy jednak niezmiernie wdzięczni za wszelkie wsparcie. Zebrane w ten sposób fundusze w całości przekażemy na produkcję spektaklu oraz działania promocyjne.

MISJA FUNDACJI
(wciąż będziemy starali się o jej zarejestrowanie)
- połączenie sztuki tańca ze sztuką teatru, gdzie aktorzy i profesjonalni tancerze będą dla siebie partnerami, gdzie język tańca i język teatru dramatycznego będą się wzajemnie przenikać, uzupełniać, dopełniać
- otwarcie nowej, kreatywnej przestrzeni teatralnej
- promowanie otwartego, bogatego, różnorodnego kulturowo miasta Wrocław
- poszerzenie przestrzeni dialogu między światem teatru werbalnego i niewerbalnego
- spektakle poszukujące, badające relacje międzyludzkie
- przybliżanie wartości płynących z połączenia obu sztuk, być może nawet burzące schematy, wykreowanie wspólnego języka
- umożliwienie rozwoju młodym wrocławskim twórcom, tancerzom, choreografom, aktorom, muzykom, scenografom, filmowcom realizowania własnych pomysłów - otwarcie na promowanie młodego pokolenia
-integracja środowiska artystycznego Wrocławia

KIM JESTEŚMY?

dr hab. Bożena Klimczak - Tancerka, pedagog, choreograf, kierownik baletu Opery Wrocławskiej. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu (1984), Pedagogiki Tańca (1988) i abiturientka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca (2003) w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W 2004 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w dyscypli­nie arty­stycz­nej: ryt­mika i taniec uzy­skała sto­pień dok­tora sztuki, a w 2012 sto­pień dok­tora habilitowanego. Przez 32 lata związana z Operą Wrocławską jako solistka a następnie kierownik baletu.


Michał Bober – manager, impresario, wokalista. Debiutant KFPP w Opolu w 2011 roku, założyciel i manager zespołu Soul City, który możecie pamiętać z II edycji programu X Factor. Związany był z Operą Wrocławską, gdzie jako impresario pracował m.in. przy megawidowisku "Hiszpańska Noc z Carmen - Zarzuela Show", oraz odpowiedzialny był za zapewnienie udziału gościnnych artystów w produkcjach operowych. Jest korespondentem czasopisma ЕВРОПА.RU, założycielem portalu współczesnej muzyki rosyjskiej muzykarosyjska.pl. Współpracował z Teatrem Arka, obecnie z Wrocławskim Klubem Formaty.

0 komentarzy

patroni projektu

 • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

  Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

 • Zwiastun KLATKI Z ŁEZ

  Z przyjemnością prezentujemy Wam zwiastun spektaklu pt. "Klatka z łez" wykonany przez Dominika Fraja i Edgara de Poraya.

  Zobaczcie i wczujcie się w klimat naszego spektaklu!

  https://youtu.be/em9GYtn2f7Y

 • Uzari wspiera WTT

  Uzari - reprezentant Białorusi na konkursie Eurowizji 2015 wspiera Wrocławski Teatr Tańca! Informacja o nas dociera także poza granice naszego kraju :)

 • Parlament Europejski o nas wie

  Otrzymaliśmy wyjątkowe pozdrowienia z Parlamentu Europejskiego! Zobaczcie sami!

  https://youtu.be/vlRswF-sCNE

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji