partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Opraw wystawę

(NIE)ZGODNOŚĆ to tytuł mojej kolejnej, indywidualnej wystawy, na którą serdecznie zapraszam w maju do Mito (13-26 maj). Ekspozycja będzie się składać z kilkunastu obrazów z najnowszego cyklu. Z Państwa pomocą chciałabym zebrać środki, które przeznaczę na publikację katalogu oraz na druk plakatów i zaproszeń.

Motywem przewodnim wszystkich materiałów będzie grafika, którą zaprojektowałam specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Grafika w limitowanej serii zostanie wydrukowana w technice sitodruku i trafi do Państwa jako prezent w zamian za wsparcie projektu. Katalog będzie się składał z 10 reprodukcji obrazów z cyklu i opatrzony zostanie tekstem autorstwa Roberta Jasińskiego. Okładka katalogu, plakaty oraz zaproszenia wydrukowane zostaną przeze mnie w technice sitodruku w Pracowni Sitodruku SITO.

Tekst zapowiadający wystawę:

„Zastygłe, młode kobiety zamknięte w abstrakcyjnej i organicznej przestrzeni stanowią główny temat malarstwa Iwony Zawadzkiej. Chłodne, chorobliwie blade, wypreparowane ze świata wykonują na pół symboliczne, na pół realistyczne gesty. Znajdują się w nieustannej dynamicznej relacji z otoczeniem pełnym pustki, niejasnego zagrożenia i nieuświadomionego erotycznego oczekiwania. Przestrzeń, albo je pochłania, albo odpycha. Ich stroje, w stosunku do ich ciał są spektralnie barwne. Nadwrażliwe na dotyk i równocześnie nieczułe na ból przegryzają wargi, otwierają żyły zachwycone krańcowym zdarzeniem w ich egzystencji. Autoagresja, wynikająca z autystycznego nadmiaru, łączy się tutaj z indywidualnym otwarciem na niezdefiniowaną do końca tajemnicę.

Malarstwo Iwony Zawadzkiej daje przyjemność estetyczną, równocześnie badając współczesne stany alienacji oraz granice psychiki ludzkiej. Jest to twórczość w pełni dojrzała i zaskakująca. Artystka panuje nad formą oraz treścią swoich wypowiedzi, w których szczególną uwagę zwraca specyficzna paleta kolorystyczna i wyrafinowanie kompozycyjne. Analizując własne stany, dotyka odczuć odbiorcy na płaszczyźnie codzienności, wchodząc w dialog z pozorną lekkością naszych czasów.”

Robert Jasiński

Iwona Zawadzka

Ur. w 1981 roku

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni malarstwa prof. Wiesława Szamborskiego otrzymała w 2006 roku. Aneks z Malarstwa Ściennego wykonała w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. Warszawa, Wrocław, Słupsk, Sandomierz, Biała Podlaska, Legnica, Zbączyń, Ciechanowiec, Płock, Daugavpils, Berlin, Londyn, Amsterdam, Landsberg, Nowy Jork). Współtworzy Pracownię Wschodnią. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Porfolio autorki, informacje o wystawach, teksty towarzyszące wystawom oraz wywiady można znaleźć na stronie: www.iwonazawadzka.blogspot.com

Dane techniczne:

katalog:

- format 21x21 cm

- nakład 200 egz

- objętość 18 stron

- druk okładki – sitodruk

-druk środek – offset

plakat:

- format 50x70 cm

- nakład 40

grafika:

-format 50x70 cm

-nakład 10

zaproszenia:

- format 10x15 cm

- nakład 100

Poszczególne koszty projektu:

- wydanie 200 egz katalogu - drukarnia Efekt

- wydrukowanie w technice sitodruku okładek do katalogu, grafiki, plakatów, zaproszeń (papier, farba drukarska, naśswietlenie kliszy) – Pracownia Sitodruku SITO

- koszt wysyłki prezentów ( katalogów, grafik) dla osób wspierających projekt

0 komentarzy

patroni projektu

  • MiTo art.café.books MiTo art.café.books

    Iwona Zawadzka skutecznie wymyka się krytykom pragnącym umieścić jej prace wśród aktualnych nurtów młodej warszawskiej plastyki. Dlatego wciąż tak mało o niej słyszeliście mimo jej niezwykłych dokonań. Studium tego malarstwa odsyła niewątpliwie do sfery nadużyć i gwałtu, przestrzeni odosobnienia i milczenia, feminizmu, patryjarchatu, niemego krzyku ofiary, ale jego punctum, a więc to, co obecne jedynie na marginesie (wiedzy, kompozycji, przekazu) uderza falą dziwnej przyjemności, rozkoszy poruszającej wszystkie zmysły. Wspierając projekt Iwony – do czego zachęcam Was gorąco w pełni przekonany o wartości jej malarstwa – wspieracie młodą utalentowaną dziewczynę, której praca zasługuje na stałą i silną obecność na polskim rynku sztuki. Piotr Seweryn Rosół MiTo

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji