partnerzy projektu

  • Projekt jeszcze nie ma partnerów

Cześć,

nazywamy się Syfon Studio i chcieliśmy Was poprosić o pomoc w projekcie, który właśnie realizujemy. Chodzi o cykl przewrotnych plakatów "I love You" inspirowanych dyplomem Filipa Tofila zrealizowanym na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Chcielibyśmy wydrukować 4 nakłady po 100 sztuk plakatów w formacie b1 (68x98cm), które zamierzamy prezentować w Polsce i za granicą na wystawach oraz festiwalach poświęconych projektowaniu graficznemu i nie tylko. Koszt druku jednego plakatu to 726 zł a więc cały projekt będzie nas kosztował 2904 zł, jak widzicie jest to pokaźna kwota i dlatego prosimy o wsparcie. To teraz już o samym projekcie:


Plakaty są częścią większej całości, którą zamierzamy zrealizować do wakacji. Zależy nam żeby wprowadziły Was w świat krytycznego projektowania, w którym warstwa wizualna podporządkowana jest chęci gadania o rzeczach istotnych. Na plakatach znajdziemy serię postaci, które swoją postawą symbolicznie zagrażają odbiorcy. Te postacie są skonfrontowane z hasłem “I love You”. Projekt, który realizujemy stara się badać przestrzeń będącą pomiędzy tymi coraz bardziej napiętymi przeciwnościami, staramy się zrozumieć dlaczego wymyślone przez nas hasło “extreme is new mainstream” staje się coraz bardziej aktualne. Nie bez powodu też plakaty zatytułowane “I love You” prezentujemy na kilka dni przed Walentynkami – naszym celem jest pytanie o to co współcześnie znaczy słowo-logo “I love You” czy współcześni ludzie bardziej się kochają, czy nienawidzą, chcą się całować, czy bić pod "Tęczą”. Plakaty nie są żadnym manifestem za jedną lub drugą stroną, staramy się nimi stawiać pytania – dlaczego współczesny świat coraz bardziej dąży ku skrajnościom oraz do czego prowadzi takie dążenie.
Pragniemy prezentować nasz projekt tak przy okazji polskich jak zagranicznych konferencji projektowych zadając kolegom po fachu niewygodne pytania w jaki sposób oni reagują na współczesny świat, czy są zadowoleni realizując kolejną wysokobudżetową kampanię próbującą ludziom wcisnąć kit, czy też starają się znaleźć dla siebie miejsce w jakimś pomiędzy. Jako projektanci dysponujemy wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi przedstawiać, promować. Nasz projekt ma zwracać uwagę, przypominać, że te umiejętności mogą być wykorzystane na różne sposoby, także po to aby wyrażać poglądy, stawiać pytania, pomagać tym, którzy tych umiejętności nie mają.
Razem z pojawieniem się plakatów zamierzamy uruchomić bloga poświęconego projektowaniu, jego etycznej roli oraz narzekać na jego łamach jak mało w dzisiejszym, konsumpcyjnym świecie jest designu krytycznego, wyrażającego opinię, będącego czymś więcej niż prezentacją produktu, firmy czy instytucji.

Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za każdą złotówkę przybliżającą nas do druku plakatów a dodatkowo chętnie podzielimy się plakatami z tymi wszystkimi, którzy wpłacą więcej niże 30 zł. Wielkie dzięki za wsparcie,

Filip Tofil i Ula Janowska
Syfon Studio

Kilka słów o naszym Studio:

Zajmujemy się interakcją wizualną. Bazujemy na kilkuletnim doświadczeniu oraz rzetelnym research’u tworzymy śmiałe koncepcje graficzne. Uwielbiamy wzywania projektowe wymagające od nas nieszablonowego, kreatywnego podejścia. Staramy się świadomie uczestniczyć w otaczającej nas rzeczywistości, angażujemy się w akcje społeczne oraz artystyczne. Nasza praca wciąż sprawia nam wielką frajdę.

Mieliśmy ostatnie także kilka sukcesów: wyróżnienia w konkursach Galerii Plakatu AMS, Futuwawa oraz podwójne wyróżnienie w konkursie Projekt Roku organizowanym przez STGU. Zostaliśmy też nagrodzeni (1sze i 2gie miejsce w różnych kategoriach) na Biennale Plakatu w Bolivii.

0 komentarzy

patroni projektu

  • Galeria Kuratorium Galeria Kuratorium

    Działalność Syfon Studio obserwujemy już od dłuższego czasu. Jesteśmy zachwyceni jak szybko rozwija się ich artystyczna kariera i jak wiele kreatywnych pomysłów jest w ich głowach. Liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach grafiki użytkowej potwierdzają ich talent i zaangażowanie w każdy projekt. Śmiało wspieramy kolejne przedsięwzięcie i zachęcamy do przekazania funduszy na jego realizację! Pomóżcie bo warto!!!

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

  • Hej można też PIĄTAKA!

    Hej można też tylko PIĄTAKA wrzucić do skarbonki, nie trzeba od razu papierków. Liczy się każda złotówka jak to mówią :)

Pokaż więcej

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji