partnerzy projektu

Ciechowski klasycznie marzy o płycie!

Ten, kto już zapoznał się z naszą twórczością, wie doskonale, że od dłuższego czasu staramy się o zrealizowanie największego marzenia : wydania płyty z klasycznymi aranżacjami utworów Grzegorza Ciechowskiego na wiolonczelę i fortepian. Chociaż koncertujemy i staramy się dzielić naszą muzyką na najróżniejsze sposoby, to jednak płyty nadal nie mamy na swoim koncie, a wiemy jak wiele osób ta sprawa by uszczęśliwiła. Dlatego prosimy Was o pomoc! Większość materiału jest już gotowa i nagrana. Jedyne czego nam brakuje to wytłoczenia płyt i wydrukowania okładek i w tym miejscu, zwracamy się do Was z prośbą o finansowe wsparcie.

Jeśli słuchasz nas, jeśli uważasz, że to co robimy jest fajne i potrzebne, jeśli chciałbyś naszą płytę mieć u siebie w domu lub w samochodzie, lub podarować ją bliskiej osobie to właśnie tutaj możesz nam pomóc! Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota a my obiecujemy wykorzystać ja w 100% najlepiej jak tylko umiemy. 

Dziękujemy pięknie!

 

Wszystkie informacje o naszym muzycznym projekcie znajdziecie tutaj :

https://www.facebook.com/ciechowskiklasycznie

 

Posluchać nas możesz tutaj:

https://www.youtube.com/hannaranna

lub tutaj:

https://soundcloud.com/ciechowski-klasycznie

 

MY, O PROJEKCIE "CIECHOWSKI KLASYCZNIE"

“Tak roboczo, roboczo, nazwałyśmy projekt, który przez przypadek pochłonął nas w całości, kradnąc serce, emocje a przede wszystkim dużo dźwięków. Właśnie w zeszłym roku, w okolicach kończącego się sierpnia, podjęłyśmy się zadania przedstawienia naszego, klasycznego podejścia do muzyki Grzegorza Ciechowskiego. Artysty, którego przedstawiać chyba nie trzeba. Wybitnego muzyka, kompozytora, twórcy tekstów, lidera zespołu Republika, tworzącego również jako Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa.
Wyzwanie zostało zrealizowane i tak oto zaowocowało aranżacjami 8 utworów Grzegorza Ciechowskiego. Aranżacjami muzyków wykształconych klasycznie, ludzi młodych, którym muzykę Ciechowskiego podsuwali rodzice.

Aranżacjami na wiolonczelę i fortepian podjęłam się ja (Hania), Dobrawa natomiast wspaniale myśl moją potrafiła odtworzyć oraz nadać jej własne emocje i uczucia.
I tak, przez przypadek Ciechowski, uwielbiany już wcześniej, stał się nam jeszcze bliższy a relacja z nim niemal osobistą i intymna.
Postanowiłyśmy podejść do tego zadania na swój własny sposób. To co jest efektem naszej pracy to nasze spojrzenie na jego muzykę, jego osobę i związane z nią skojarzenia, odczucia. Spróbowałysmy ukazać jego twórczość poprzez własne “ja” – klasyczne wykształcenie, akustyczne instrumenty i zupełnie inne czasy i środowisko, w których przyszło nam dorastać.
Niebezpieczeństwo porażki pojawiło się już na wstępie – co z tekstami ? Czy kompozycjom Grzegorza Ciechowskiego można odebrać tak ważny ich element jak tekst, słowo, poezja?
Zdaje się, że kolejny raz powinna sprawdzić się sentencja, że “muzyka potrafi wyrazić więcej niż słowa” . Jednak i na ten problem znalazło się rozwiązanie.
I tak projekt zrealizowany z myślą jednokrotnego wykonania, cały czas gdzieś nam towarzyszy i cieszymy się, że przyjmowany jest tak ciepło."

mail : ciechowskiklasycznie@gmail.com

 

0 komentarzy

patroni projektu

  • Fundacja Patrimonium Europae Fundacja Patrimonium Europae

    Zachęcamy do wsparcia tego wartościowego projektu. Ponadczasowa muzyka Grzegorza Ciechowskiego \ Republiki w interesującej aranżacji na wiolonczelę i fortepian zasługuje na to, żeby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Wspierając wydanie płyty spełnicie marzenia Hanny Raniszewskiej i Dobrawy Czocher, a wszystkim słuchaczom pozwolicie delektować się pięknem tej muzyki.

  • Narodowe Centrum Kultury Narodowe Centrum Kultury

    Narodowe Centrum Kultury przyznaje patronat nad projektem na portalu wspieramkulture.pl. Przyznanie patronatu przez Narodowe Centrum Kultury na portalu wspieramkulture.pl nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu honorowego Narodowego Centrum Kultury i nie upoważnia do używania logotypu instytucji w ramach promocji przedsięwzięcia. Patronat przyznany na portalu wspieramkulture.pl obejmuje jedynie zbiórkę pieniędzy prowadzoną na tymże portalu. Prośby o patronat honorowy należy kierować za pomocą formularza znajdującego się na stronie Narodowego Centrum Kultury: http://www.nck.pl/rejestracja.html.

Aktualizacje

  • Autor nie dodał jeszcze żadnych aktualizacji

Pytania i odpowiedzi

zgłoś nadużycie

Dołącz do dyskusji